Tesco předalo šek na 30 tisíc korun

Holešov - Za každý nákup v prodejnách Tesco získali v posledních dnech návštěvníci prodejny žeton, kterým hlasovali pro jeden ze tří zajímavých počinů z města nebo okolí. Společnost Tesco tak rozdělila prostřednictvím svého projektu s názvem "Vy rozhodujete, my pomáháme" v celé republice 2,7 milionu korun a peníze rozdělila mezi 90 subjekty - každý z nich tak získal 30 tisíc korun.

Konkrétně v Holešově lidé mohli hlasovat pro projekt organizace Sdružení pěstounských rodin z Bystřice pod Hostýnem "Dítě v náhradní rodině a náročný, neznámý svět kolem něj" svůj hlas mohli vhozením žetonu dát i Moravským dětem, Holešovskému pěveckému sboru, který soutěžil s projektem "Prezentace české sborové kultury Moravskými dětmi v Japonsku", a třetím soutěžícím bylo SVČ TyMy a jeho "Živá zahrada v TyMy“.

Jednoznačným vítězem se stalo Sdružení pěstounských rodin, které u nakupujících v Holešově získalo 14 171 hlasů. Za nimi se s 7 004 hlasy umístilo TyMy a třetí (5 861) byly Moravské děti.

Vítězný projekt "Dítě v náhradní rodině a náročný neznámý svět kolem něj" představuje dlouhodobou podporu pěstounských rodin a dětí vyrůstajících v náhradních rodinách, zajištění odborné pomoci při řešení problémů se začleňováním těchto dětí do běžného života, budování jejich sebevědomí a osobní hodnoty vzhledem k jejich minulosti. Cílem je jejich dlouhodobý kvalitní život a také informovanost laické i odborné veřejnosti (zejména kantorů a pracovníku s dětmi) o problematickém vývoji těchto dětí a o pěstounské péči obecně.

Symbolického předání šeku v hodnotě 30 tisíc korun se včera odpoledne zúčastnil i starosta města Rudolf Seifert a dar s poděkováním přijala zástupkyně sdružení paní Hana Ježová s doprovodem dětí.

Gratulujeme.

Jana Rohanová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star