Dobrá zpráva nejen pro „bikery“. Drásal bude!

Tisková zpráva ze dne 4. 6. 2020

 

Holešov – I když ještě stále není jasné, jaký model naše závodníky a diváky čeká, jedno je jisté. Legenda mezi českými bikemaratony a průkopník MTB podniků v České republice Bikemaraton Drásal České spořitelny letos odstartuje. Závod se tradičně uskuteční pod křídly seriálu Kolo pro život a je naplánován na termín 4. července. Zatím nelze s jistotou říci, jaká nastane situace, do jaké míry budou rozvolněné podmínky, a jaká vládní nařízení budou platit. Proto organizátoři pracují s několika verzemi a konečné rozhodnutí sdělí pravděpodobně až v druhé půli června. Co je ale nejdůležitější, určitě se pojedou trasy, které dělají Drásala Drásalem. V 5:30 tedy tradičně odstartuje závod Force OBR Drásal,  který je svojí délkou a náročností jedinečnou trasou v České Republice. Následovat bude tradiční trasa A na 117 km a chybět nebude ani půlmaratonská trasa B. Organizátoři zvažují také zařazení trati C a rodinné jízdy. Stejně tak ještě není rozhodnuto, jak budou vypadat dětské závody, ale i v tomto případě platí, že pořadatelé mají zájem o jejich uskutečnění a snaží se nelézt co nejschůdnější možnosti.

Cyklisté o tento závod i letos projevují obrovský zájem a prahnou po příležitosti pořádně šlápnout do pedálů a poměřit si síly s ostatními závodníky. Na každou ze základních tras (A a B) je již nyní přihlášeno více než 300 závodníků. Vzhledem k tomu, že počet závodníků bude muset být regulován, může se stát, že nebudou všichni zájemci uspokojeni. Pokud se ale nařízení rozvolní a bude možné zařadit do závodu více bikerů, nabídnou pořadatelé možnost registrace ještě v den závodu.

Stejně jako v minulých letech se mohou zájemci stát součástí legendárního Bikemaratonu Drásal České spořitelny. Kdo má zájem být spojen s tradicí, hodnotami fairplay a aktivně se podílet na pořádání této akce, má možnost se přihlásit jako regulovčík nebo pomocník při pořadatelské činnosti. Brigádníci budou finančně odměněni a dostanou pořadatelské triko. Prosíme zájemce, aby se hlásili na info@drasal.czDěkujeme!

 

Hana Helsnerová

hana.helsnerova@holesov.cz

774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star