Holešov dostal krásný dárek

Po několika letech se z chátrající budovy panského pivovaru stalo nové centrum města, které občanům nabízí nejen možnost jít na poštu, ale také se dobře najíst, ubytovat, osladit si život nebo se ostříhat. Vznikl nový moderní a atraktivní multifunkční prostor.

Když už se slavnostně stříhají pásky, znamená to, že je vše hotové a připravené k užívání. V případě Panského pivovaru to platí stoprocentně, celý areál je vyšperkovaný do posledního detailu. Pokud by bylo nutné popsat vše jedním slovem, pak by tím slovem bylo slovo „nádhera“. Rezidence je jak designově, tak funkčně velmi dobře koncipovaná, myslí na detaily a neopomíná odkaz na holešovskou historii. Hotelové pokoje jsou vzdušné a prostorné, připomínkou historie je pak výzdoba v podobě historických fotografií. Nechybí živé květiny, nápadité osvětlení nebo třeba původní schodiště, které bylo v budově zachováno. Úplným unikátem je takzvaný rum bar, který je zcela specifický, a jistě uspokojí nejednoho rumového gurmána. Restaurace pak svou stylizací a využitím kombinace dřeva a kovu budí velmi moderní, avšak útulný dojem. U vchodu pak návštěvníky vítá obr Drásal, který se tak stává dominantou celého prostoru. Zajímavostí je pak například speciální skleněná plocha, na které jsou promítány opět historické fotografie Holešova.

Co se týká nabídky restaurace, je na každém, aby ji posoudil. Pokud bychom ovšem měli hodnotit dle prvního provozního dne, pak by personál dostal jedničku s hvězdičkou, jak za přístup, tak za kvalitu občerstvení. I když stylové roušky opravdové úsměvy skrývaly, byly i přesto zřejmé. A jídlo bylo vynikající.

Kromě přestřižení pásky u rezidence došlo také na slavnostní otevření a prohlídku pošty, která již funguje od začátku týdne.

Nezbývá než pozvat všechny, aby se přesvědčili na vlastní kůži, jaký skvost nám zde vyrostl. Věříme, že iniciativa investora stavby pana Jiřího Kani se shledá s pozitivním přijetím a s povděkem za to, co bylo pro naše město vykonáno.

Děkujeme.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star