Dialogy klavíru, harfy a zpěvu

V neděli 14. června se v holešovském zámku uskuteční jeden z vůbec prvních koncertů po uvolnění přísných protikoronavirových opatření s názvem „Dialogy klavíru, harfy a zpěvu anebo souznění 270 strun a jednoho krásného hlasu“. Koncert pořádá spolek Musica Holešov.

 

Jak už název koncertu napovídá, budou hosty klavírního virtuóza Karla Košárka harfistka Jana Boušková a zpěvačka Miroslava Časarová.

 

Sopranistka Miroslava Časarová v minulých týdnech vzbudila velkou pozornost svým vtipným přebásněním a interpretací slavné Dvořákovy árie „Měsíčku na nebi hlubokém“, kterou nazvala „Koronárie aneb Žalozpěv jedné operkyně“.

 

Harfistka Jana Boušková zase nabídne posluchačům hudební klenot českého skladatele – Vltavu B. Smetany v úpravě pro sólovou harfu. Kdo v televizi viděl přenos koncertu „Pomáháme s Českou filharmonií“, na kterém Jana tuto skladbu hrála, určitě bude souhlasit, že to byl zážitek. Zážitek natolik silný, že jsme úplně zapomněli, že Smetana napsal Vltavu pro velký orchestr

 

Rádi bychom tento koncert pojali (ať už v roušce nebo bez ní) s úsměvem, nadhledem a především radostí z toho, že se život vrací do normálu a my se zase můžeme setkat ve velkém sále zámku.

 

Město Holešov při této příležitosti poděkuje všem, kteří se v našem městě jakýmkoliv způsobem podíleli na pomoci bližním při pandemii covid-19. Na základě výzvy sesbíralo několik jmen osob, které šily roušky, nosily nákupy apod. Všichni víme, že se nepodaří sezvat všechny obětavé dobrovolníky, avšak pokusíme se setkat alespoň s drtivou většinou. Pro všechny bude připraven originální pamětní list, slova díků a samozřejmě krásný hudební zážitek.

 

Pro ostatní, kteří se koncertu nebudou moci zúčastnit, a chtěli by si také toto souznění vychutnat, je připraveno živé „streamování“ koncertu v odkazu: https://youtu.be/4mOh6mH5RZY

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star