Každý může pomáhat… a to v jakékoliv době…

Koronovirové období pomalu odeznívá a nastal čas vyhodnotit s odstupem i nadhledem dobu, kterou jsme prožili každý jiný způsobem a s jinými důsledky. Kromě aktuálních témat, věnovaných ekonomické bilanci škod, ochraně zdravotníků či nástupu dětí do škol vyvstala témata staronová: mezi ně bezesporu patří životní podmínky seniorů a handicapovaných osob v České republice a jejich vnímání společností.

Spolek Každý může pomáhat se během uplynulých měsíců zapojil do řady „koronavirových“ aktivit: první z nich byla roušková kampaň, v jejíž rámci ušily naše členky více než 700 ks roušek, které putovaly na různá místa: díky aktivní spolupráci především s Městskou policií Holešov byly roušky postupně předávány policistům a strážníkům, seniorům - občanům Holešova, do nemocnic, do obchodů a do Centra pro seniory Holešov.

Další podporu, tentokrát v podobě technického vybavení 3 počítačů Lenovo (včetně brašny a sluchátek) a 3 tabletů v celkové hodnotě 62 253,- Kč věnoval náš spolek ve spolupráci s dárcem, který vyjádřil přání zůstat anonymním, holešovskému Centru pro seniory. Důvodem byla aktuální potřeba místních klientů obnovit komunikaci s členy rodiny, kteří nemohli své příbuzné navštěvovat - proto jsme po dohodě s vedením CpS nakoupili sestavu počítačů a tabletů, které byly na základě darovací smlouvy předány ředitelce Centra pro potřebné klienty.

Příjemcem našeho dalšího daru, tentokrát finančního, byla již tradičně Michalka Láníková, holešovská dívenka, která řadu let bojuje s velmi těžkým onemocněním. Rodičům Michalky byla v květnu předána částka 10 000,- Kč, kterou věnovali členové spolku na nákup zdravotních a rehabilitačních pomůcek.

Ráda bych poděkovala všem, kdož nám pomáhali při zajištění materiálu či distribuci roušek a všem, jejichž aktivní účast na „koronavirových“ aktivitách jsme vnímali či jsme s nimi spolupracovali: ať už to byla Městská policie Holešov v čele s Eduardem Dlhopolčekem, místní lékárny a Petra Šandová, rouškové skupiny napříč Holešovem, policisté, zdravotníci, prodavači a vůbec všichni ti, kteří se nejrůznějším způsobem zapojili do jakýchkoliv činností.

Jako jednu z nejcennějších zkušeností z uplynulé doby vnímám tu, která všem ukázala na množství aktivních občanů napříč generacemi či profesemi: svým aktivním a často i vtipným způsobem všichni přispěli k tomu, že jsme nepříjemné období společně velmi úspěšně zvládli.

 

                                                           Mgr. Svatava Ságnerová

                                                           Předsedkyně spolku Každý může pomáhat            

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star