Charitativní běh/pochod se uskuteční 20. 6. 2020

Na termín 20. června připravujeme v Holešově speciální variantu charitativního běhu, který se poběží v duchu příjemného sportovního vyžití, nikoliv závodu. V tento den odpoledne od 14 do 17 hodin totiž budou mít možnost všichni zájemci dorazit na náměstí E. Beneše v Holešově, zaregistrovat se k běhu a potom si - nezávisle na ostatních a s radostí - vyběhnout na Želkov, kde bude na běžce čekat první část medaile, pro tu druhou si pak budou muset doběhnout zase zpět na náměstí. Medaile bude hovořit za vše a věříme, že se vám bude líbit. Tímto se vyhneme hromadnému startu, ale přesto poběžíme společně, se společnou myšlenkou.

Na náměstí bude během odpoledne probíhat koncert skupiny Texas a chybět nebude ani občerstvení. Rádi bychom, aby byla tato akce vnímána jako takové znovuzahájení společenského a sportovního života v našem městě, kdy se budeme moci setkat a po dlouhé době vidět na veřejnosti úsměvy.

Výtěžek ze startovného bude věnován Matyáškovi Urbanovi. Matyášek je tříletý chlapeček, u kterého byla v roce a půl diagnostikována nevyléčitelná nemoc, svalová dystrofie Duchenne(DMD). Jedná se o vzácnou skupinu genetických onemocnění, která postihuje velmi malý zlomek populace. Bez léčby dochází ke zhoršování svalové síly – bez kortikoidů je ztráta schopnosti chůze mezi 9. - 12. rokem, s kortikoidy mezi 11. - 14. rokem. Poté usedají trvale na vozík a časem jsou odkázání i na dýchací přístroje. Svalová dystrofie Duchenne zkracuje délku života, ale díky pokroku v medicíně se doba dožití neustále prodlužuje. Je důležité, aby měli pacienti včas všechny pomůcky a speciální rehabilitace, které potřebují. Právě k těmto účelům budou vybrané peníze použity.

Charitativnímu běhu bude v dopoledních hodinách předcházet Sraz japonských automobilů, který bude probíhat od 10:00 do 13:30 v zámecké zahradě. Také výtěžek z této akce poputuje Matyáškovi, který jej využije na zaplacení rehabilitací, cvičení a hipoterapie.  Ve 13:30 pak automobily vyjedou na spanilou jízdu městem a vydají se směrem na zámek Nový Světlov.

S Matyáškem jsme si užili prima odpoledne při natáčení spotu, který je pozvánkou na Charitativní běh. Maty je veselý a zvídavý chlapeček, velkou radost měl z dronu, se kterým jsme si užili spoustu legrace. Děkujeme Jakubu Nevřalovi za ochotu a nadšení, které do projektu vkládá. Upoutávka na charitativní běh zde.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star