Již podeváté se běžela Zámecká 5, padl dokonce traťový rekord

Celkem 140 běžců se 13. 6. postavilo na start tradičního závodu Zámecká 5, která se v Holešově letos běžela již podeváté. Oproti minulým rokům se tentokrát dějiště závodu přesunulo zčásti na Stadion Míru. Závodníci ale samozřejmě nepřišli o běh zámeckou zahradou. I když běžce sužovalo dusno, šlo o krásný závod, při kterém dokonce padl traťový rekord, který od prvního ročníku nebyl překonán. Letos jej ale pokořil David Pelíšek, který pětikilometrovou trasu zdolal za 15 minut a 27 vteřin. V těsném závěsu dorazil do cíle Daniel Kotyza, který byl až do poslední chvíle favoritem závodu. Na třetí příčce se umístil Pavel Dvořák. Diváci byli svědky několika napínavých „finišů“, běžci závodili opravdu naplno. Ne všichni ale přijeli závodit o čas. „Na bednu nepomýšlíme, přijeli jsme se s přáteli spíše „poštengrovat“ a užít si závod,“ uvedl s úsměvem jeden z běžců.

Mezi ženami vévodila Kateřina Švancarová. Jakou druhá byla v cíli přivítána Lenka Jančaříková a třetí doběhla Zuzana Kročová současně s Martinou Novotnou. Mezi oceněnými byl také Oldřich Jasenský, který se jako jediný zúčastnil všech devíti ročníků. Medaile a věcné ceny předali sportovcům starosta města Holešova Rudolf Seifert, místostarosta Milan Roubalík a jako čestný host také senátorka Šárka Jelínková. Speciální ocenění získali také tři nejlepší ženy a tři nejlepší muži, kteří startovali za Holešov.

Hana Helsnerová

Výsledková listina zde: https://www.atletikauni.cz/cz/s1526/Vysledky/Seznam-zavodu/c3108-Detail-vysledku/atr7442-Hlavni-zavod-5-km

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star