Hlášení městského rozhlasu 17. - 18. 6. 2020

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu předpovědní  povodňové služby pro okres Kroměříž a to ve stupni  vysoké nebezpečí od čtvrtku 18. června od 12,00 hodin do pátku 19. června do 18,00 hodin. Po této době bude trvat stupeň varování nízké nebezpečí

V úterý dne 23.června bude  v době 08,00 do 20,00 hodin uzavřena část ulice Grohova a to od ulice Palackého. Důvodem je provedení výkopových prací pro realizaci kanalizační přípojky,  která je v havarijním stavu. Objízdná trasa bude vedena po ulicích Palackého - Masarykova -  Očadlíkova.  Provoz na ulici Grohova bude v době uzavírky obousměrný, aby byla zajištěna dopravní obslužnost všech zdejších provozoven. Investor stavebních prací děkuje občanům za pochopení. 

Charitativní běh, případně pochod pro zdraví se uskuteční v sobotu 20. června od 14,00 do 17,00 hodin. Trasa vede na Želkov a zpět, je přichystána originální dvoudílná medaile pro každého účastníka. Start a cíl je na náměstí Dr.E.Beneše, v případě nepříznivého počasí na nádvoří zámku. Nejen pro účastníky bude vyhrávat country kapela Texas a bude přichystáno občerstvení. Startovným ve výši 100,- Kč pro jednotlivce a 200,- Kč pro rodiny přispějete na rehabilitaci 3,5 letého Matyáška Urbana z Holešova.

V zámecké zahradě rovněž v sobotu 20. června od 10,30 do 13,30 proběhne Sraz japonských automobilů. I výtěžek této akce bude určen Matyáškovi. Ve 13,30 hodin vyjedou automobily japonských značek na spanilou jízdu městem a budou pokračovat na zámek Nový Světlov.

 

Přijímací talentové zkoušky do hudebního, výtvarného, tanečního a literárně-dramatického oboru Základní umělecké školy Holešov se konají 24. a 25. června. Elektronické přihlášky vyplňujte do 15. června na webových stránkách školy.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to v pondělí 29. června od 7,30 do 15,00 hodin v částech ulic Míru, Ovocná,  Sokolská, Za cukrovarem a Zahradní a ve středu 8. července od 7,30 do 15,30 hodin v částech ulic Bartošova, Družby, Havlíčkova a  Palackého.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

První část letošního, jubilejního ročníku Festivalu židovské kultury Ha-makom se uskuteční ve čtvrtek 18. června.  V 17,00 hodin  proběhne  v obřadní síni židovského hřbitova vernisáž výstavy POLIN  - Židé v republice mnoha národů o historii židovského osídlení Polska za účasti paní Laury Trebel-Gniazdowské, vysoké polské diplomatky. V 18,00 hodin se v zámeckém New Drive Clubu uskuteční promítání polského hudebního filmu Poslední klezmer.

 

Restaurace U Černé kaple v rámci podpory lokálních pěstitelů organizuje každý den kromě pondělí v době obědů ochutnávky cherry rajčat pěstovaných farmou Bezdínek, která patří k nejlepším pěstitelům této zeleniny v Evropě. Rajčata je možno si i zakoupit.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star