Holešov nabízí možnost táboření na panské louce,

Lidé, kteří budou letos putovat po krásách našeho regionu, budou mít možnost se utábořit hned vedle holešovského zámeckého koupaliště na krásné rozlehlé louce. Tuto možnost mohou využít turisté, kteří dorazí vozem, na motorce či na kole, a budou chtít se svým stanem v Holešově přenocovat. Po příjezdu je nutné se přihlásit na pokladně koupaliště, kde si návštěvník vyzvedne čip, díky kterému bude umožněno využívat sanitární zařízení zámeckého koupaliště. Za přísného dodržování požární bezpečnosti je možné také užívat ohniště, která jsou již zřízená a schválená provozovatelem. Samozřejmě v případě vyhlášení zvýšeného nebezpečí lesních požárů platí úplný zákaz rozdělávání ohně, včetně přenosných grilů, apod. Tábořiště na panské louce bude v provozu v období od 1. 7. 2020 do 30. 9. 2020.

 

Zámecké koupaliště Holešov se nachází v příjemném prostředí zámeckého parku, kde jsou vzrostlé staleté duby, zámecká zahrada je vhodná pro procházky a nyní nově také pro táboření. V blízkosti areálu se nachází parkoviště. Koupaliště je však dobře dostupné i na kole - kolem areálu vede cyklistická stezka. Vybavení koupaliště disponuje 50 m plaveckým bazénem s hloubkou od 1,2 m do 1,8 m se dvěma skluzavkami, dětským bazénem s maximální hloubkou 60 cm, plážovým volejbalem, nohejbalem, dětským koutkem, občerstvením a možností připojení na WiFi.

Současná situace ve sportovně relaxačním centru Sport relax

 

Momentálně do konce srpna funguje Sport relax v tzv. prázdninovém režimu tj. od 10 – 21 hod. Provoz sauny je omezen na dny středa, čtvrtek, a pátek. Od podzimu tj. od 1. 9. 2020 přejdeme na normální režim od 14 – 21 hod. pro veřejnost a v dopoledních hodinách bude probíhat výuka plavecké školy pod Červeným křížem pro školy včetně výuky policejní školy. Po zahájení předpokládané rekonstrukce, která směřuje k započetí od 1. 12. 2020, bude plavecká část zcela uzavřena  a pro veřejnost budou zpřístupněny pouze služby Squash, Fitcentrum, Sauna a solárium a to až do konce rekonstrukce 1 etapy. Jelikož se toto nedá predikovat přesněji, bude nutné sledovat web www.sportrelax.eu a případně sdělovací prostředky města.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star