Celodenní program na sobotu 20. 6.

Přímý důkaz toho, jak nám všem chyběly společenské akce, je celodenní program sobotního dne, který mohou zájemci strávit ve společnosti „města Holešova“. To se nám to hezky sešlo :-)

Ráno můžete zahájit sledováním televize, kde doporučujeme naladit ČT 2. V 9 hodin ráno bude totiž odvysílána premiéra pořadu Cyklotoulky, kde si Holešov zahrál jednu z hlavních rolí. Štáb vyjížděl z Kroměříže, vydal se přes Chropyni, Kurovice a Rymice až do Holešova. Navštívil mimo jiné zámeckou zahradu, zámek, interaktivní výstavu, farní kostel i synagogu a židovský hřbitov. Byly zmíněny holešovské přednosti i charakteristika našeho regionu. Pořad bude možné si poté přehrát také ze záznamu.

Od deváté hodiny ranní bude také probíhat slavnostní otevření opravené sokolovny, během kterého bude odhalen symbol – dravec sokol. Tito dravci představovali symbol síly, rychlosti, cti a čestného boje. Prohlédněte si, jaký program si pro nás Sokolové připravili.

9:00                      slavnostní zahájení

                              odhalení sochy sokola

                              udělení památeční stuhy od ČOS

                              prohlídka zrekonstruované tělocvičny

                              prohlídka výstavy Z dějin a současnosti Sokola

        

11:00                    uctění památky L. Jaroše u gymnázia

                              uctění památky sokolstva u sokolské lípy                                                                        

 

14:00                    ukázka cvičení jednotlivých sportovních oddílů

                              soutěže pro děti, opékání špekáčků, volná zábava

 

V 10 hodin vypukne v zámecké zahradě sjezd japonských aut, který jeho organizátoři pojali jako charitativní akci a připojují se k myšlence charitativního běhu. Výtěžek totiž taktéž věnují malému Matyáškovi Urbanovi z Holešova. Na 13:30 je plánována spanilá jízda Holešovem, odkud se japonské vozy budou přesouvat na zámek Nový Světlov.

V tentýž den proběhne také charitativní běh/pochod pro Matyáška, který pořádá město Holešov ve spolupráci s Noční běh 2020 a Městské kulturní středisko. Odpoledne od 14 do 17 hodin pak budou mít možnost všichni zájemci dorazit na náměstí E. Beneše v Holešově (v případě nepříznivého počasí bude start a cíl přesunut na nádvoří zámku), zaregistrovat se k běhu a potom si - nezávisle na ostatních a s radostí - vyběhnout na Želkov, kde bude na běžce čekat první část medaile, pro tu druhou si pak budou muset doběhnout zase zpět na náměstí. Medaile bude hovořit za vše a věříme, že se vám bude líbit. Tímto se vyhneme hromadnému startu, ale přesto poběžíme společně, se společnou myšlenkou.

Na náměstí (v případě deště nádvoří) bude během odpoledne probíhat koncert skupiny Texas a chybět nebude ani občerstvení. Rádi bychom, aby byla tato akce vnímána jako takové znovuzahájení společenského a sportovního života v našem městě, kdy se budeme moci setkat a po dlouhé době vidět na veřejnosti úsměvy.

Výtěžek ze startovného bude věnován Matyáškovi Urbanovi. Matyášek je tříletý chlapeček, u kterého byla v roce a půl diagnostikována nevyléčitelná nemoc, svalová dystrofie Duchenne(DMD).

Nabídka je více než pestrá. Těšíme se tedy na viděnou.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star