Tělocvičná jednota Sokol Holešov slaví 140 let od svého založení

K tomuto krásnému jubileu si spolek Sokol nadělil zrekonstruování sokolovny. Jak uvedla starostka Sokola Holešov Irena Smrčková i starosta města Rudolf Seifert, šlo o rekonstrukci, která byla velmi náročná na přípravu, a od prvních plánů opravit sokolovnu uběhlo celých 9 let. Konečně se ale sestry a bratři dočkali a nyní tedy mohou využívat krásně opravené prostory.

Úvodní řeč byla velmi bohatá na poděkování všem, kteří se buďto podíleli na opravě, pomáhali dobře celý proces zvládnout nebo umožnili cvičencům využívat své prostory. Toto velmi milé setkání završilo slavnostní odhalení symbolu – sochy sokola, která se nyní krásně vyjímá nad hlavním vchodem do budovy.

Dále následovala prohlídka opravených prostor i výstavy z historie holešovského Sokola a přátelské posezení.

Poté se čestná stráž, členové Sokola i lidé z řad veřejnosti přesunuli k pamětní desce Ladislava Jaroše ke Gymnáziu, které právě nese jméno této významné holešovské osobnosti. Slavnostně byly položeny květiny, proneseno bylo několik slov a závěrem zazněla státní hymna. Odpoledne se pak konaly ukázky cvičení jednotlivých sportovních oddílů.

Nechť našim Sokolům opravená sokolovna dobře slouží.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star