Charitativní běh se navzdory počasí vydařil skvěle

Stejně jako člověk nemůže ovlivnit různá onemocnění, nemůže ovlivnit ani počasí. To nám dne 20. 6. 2020 v Holešově příliš nepřálo. O to více si ceníme všech, kteří dorazili podpořit Matyáška, který právě jedním zákeřným onemocněním trpí.

Město Holešov uspořádalo v pořadí již třetí ročník charitativního běhu, který byl ale letos pojat trošku jinak. Účelem bylo umožnit zúčastnit se širší skupině lidí, proto ti, kteří neradi běhají, mohli klidně jít, nebyl nikomu měřen čas a nekonal se ani hromadný start. Vzhledem k dlouhotrvajícím dešťům došlo ke změně zázemí i změně trasy. Sportovci tedy vyráželi z nádvoří zámku na trať, která vedla zámeckou zahradou až do Dobrotic „ke zmrzlině“, kde obdrželi jednu část medaile a vraceli se zpět na nádvoří, kde obdrželi druhou část.

Krásná medaile, kterou pro nás (a hlavně pro vás) vyrobil Vladan Daněk, tvořila srdce. A o to právě šlo. Bylo na vás znát, že vy jste do toho vložili na oplátku zase to vaše srdce. I když vám pršelo za krk, nebyla na trase nouze o úsměvy. I když jste nemuseli, vyrazili jste na trať. I když jste se brodili v blátě, nevzdali jste to. Za to jsme vám moc vděční a Matyášek zrovna tak. I když si s ním osud pohrál a nadělil mu do vínku nemoc s názvem svalová dystrofie, tak se Matyášek taky usmívá, taky vyrazil na trať a taky to nevzdává. A díky vám je zase o krůček blíž k tak potřebným rehabilitacím, které jej udržují na nohou. Matyáškovi bylo v závěru akce předáno neuvěřitelných 35 750 Kč, které byly poté dorovnány na rovných 36 000 korun.

Po celé odpoledne nás těšila kapela Texas, nechybělo občerstvení i možnost vyhodnotit si svůj zdravotní stav.

Děkujeme za důležitou pomoc s organizací týmu Noční běh 2020 v čele s Vladanem Daňkem, pracovníkům MKS za pomoc v zázemí i moderátorské slovo, kapele Texas za zpříjemnění dne, Jakubovi Nevřalovi za videodokumentaci, Radiu Kroměříž za pomoc s propagací, zdravotníkům za odborný dohled, rodině Matyáška a Matymu samotnému, který má za sebou opravdu náročný den, a hlavně tedy vám všem, kteří jste dorazili (bylo vás více než 200), že jste se nezalekli ošklivého počasí a přišli jste Matyho finančně i psychicky podpořit.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star