Akce milion

Město Holešov i letos rozdávalo dotace z Fondu kultury, sportu a vzdělávání, který se dále dělí na Akci milion, mimořádné finanční dotace, dotace na mládežnická družstva v dlouhodobých soutěžích a dotace na tělocvičny.

V rámci Akce milion bylo letos rozděleno celkem 2 250 000 korun a na radnici dorazilo (stejně jako loni) 64 žádostí.

Mezi příjemci dotace z této sekce jsou například Tělovýchovná jednota Holešov (např. pro oddíly házené, vzpírání, stolního tenisu či volejbalu), TJ Sokol Holešov, Sportovní klub policie Holešov (pro své různé oddíly), Tenisový club Holešov,  dobrovolní hasiči Holešova a jeho místních částí, SRPŠ místních škol a celkem tedy 64 sportovních, kulturních a dalších neziskových organizací.

V rámci mimořádných dotací získaly od města prostředky organizace Musica Holešov (8. ročník stejnojmenného hudebního festivalu), Drásal team Holešov (24. ročník Bikemaratonu Drásal), Moravské děti (např. turné v Japonsku či pořádání Open Air koncertu) a další.

Slavnostní předání symbolických šeků organizacím a spolkům proběhlo včera večer ve velkém sále zámku. Hudební doprovod zajišťovala Základní umělecká škola F. X. Richtera z Holešova. Proběhly také podpisy dotačních smluv.

Jana Rohanová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star