Epoque Quartet a Dasha

Holešov – Nezapomenutelný zážitek. Tak by se dal dvěma slovy popsat včerejší koncert fantastické zpěvačky Dashy v doprovodu Epoque Quartet.

Koncert proběhl v rámci VII. Ročníku festivalu MUSICA Holešov 2017 a jeho jarní koncertní řady.

Při zahájení akce čekalo diváky a především Karla Košárka, který je dramaturgem a jedním z hlavních organizátorů festivalu MUSICA, milé překvapení. V červnu totiž Karel Košárek oslaví padesátiny  a jelikož byl koncert Dashy jedním z nejbližších tomuto termínu, součástí byla i dojemná gratulace a poděkování za jeho činnost. A tom, že je člověkem na svém místě, hovořil sám o sobě i včerejší koncert. Sázka na Dashu a smyčcové kvarteto se ukázalo jako skvělá volba a plný zámecký sál nakonec umělcům děkoval vestoje. Na koncertě, který byl tematicky inspirován Williamem Shakespearem, zazněla hudba z muzikálů (One Hand One Heart – West Side Story, This Can´t Be love – The Boys from Syracuse, Too darn hot – Kiss me, Kate), hudba z filmů (I am kissing You – Romeo a Julie, ale také čistě instrumentální skladby Minor Swing (Django Reinhardt, Zrození (Jan Kučera), Jaco (Pat Metheny) ale také třeba cikánská hudba.

Pětice poskytla úchvatný zážitek, který byl odměněn bouřlivým potleskem.

Druhým přídavkem pak smyčcové kvarteto velmi vtipně zareagovalo, když na rozloučenou s přáním dobré noci zahrálo znělku z večerníčkové Pohádky z mechu a kapradí (Křemílek a Vochomůrka).

 

ROZHOVOR:

Dasho, jste ze Zlína, takže Holešov pro vás není nic neznámého…

To není. Jsem přímo ze Štípy, takže v blízkosti zoo Lešná. A vždycky když jsem jelA na Brno na prahu, tak jsem jela přes Holešov. Naopak musím říct, že tím, že se tudy tolikrát projíždělo, tak jsme se nikdy s rodiči nezastavili třeba na zámku, takže dnes máme premiéru a ještě k tomu hudební.

 

A jak se Vám zámek líbí?

Zatím jsem viděla nějaké fragmenty, stihla jsem krásný velký sál, vnímám malby na stropech, je to úžasné. A taky je to pro mě inspirace na výlet. Jezdíme často i s mojí rodinou a malou holčičkou na výlety. Je tu pěkný park, takže bychom se sem mohli vrátit a máme místo k výletu.

 

Jste poměrně všestranná zpěvačka. Co jste si připravila pro dnešek?

Moc se nehnu od toho, co je mi blízké, což je pop a jazz a Epoque Quartet se v tomto trochu přizpůsobí mě. Oni jsou polystyloví a zahrají všechno možné, proto s nimi rádi spolupracujeme. Takto si zahrát byl vlastně jejich nápad. Bez bicích, kytary, klavíru, jak hrávám obyčejně.

Před rokem jsem byla v očekávání, bylo to třeba tři týdny před porodem a říkala jsem si, že i kvůli miminku by už bylo fajn hrát něco méně hlučného. Tohle byla krásná alternativa a jsem ráda, že to v Holešově můžeme zopakovat. Je to pro mě jiné a krásné.

 

Vaše holčička ještě nemá ani rok, jak se vám daří skloubit mateřství a práci?

Má deset měsíců. Daří se mi to díky pomoci rodiny. Přítel je úžasný, je fantastický táta a naše maminky, babičky se starají, když můžou. Rodina hodině pomáhá, abychom to zvládli, a holčička cestuje s námi. Je tu i dnes.

 

Co plánujete, na čem pracujete?

Projektů je spousta, teď je to třeba Michael Jackson Symphony, který připravujeme Martin Kumžák. Pro mě je ale zásadní, že chystám desku, která by měla být na podzim, takže teď intenzivně zpracováváme materiál a v červenci bychom chtěli natáčet. Působím v muzikálech Bonie a Clyde, Jesus Christ Superstar, Carmen a v srpnu budu zkoušet nový muzikál Jago Janka Ledeckého v Divadle Hybernia v Praze.

Jana Rohanová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star