Hlášení městského rozhlasu 15. - 16. 7. 2020

Slavnostní otevření Pamětní síně sv. Jana Sarkandra se uskuteční v pátek 17. července. V 17,30 hodin začne slavnostní mše sv. ve filiálním kostele sv. Anny (přístup do kostela od zámku průchodem), kterou bude celebrovat biskup a generální vikář olomoucké arcidiecéze Msgre. Josef Nuzík. Po skončení mše sv. bude následovat krátká adorace a kolem 18,30 bude slavnostně otevřena a požehnána nově zřízená pamětní síň sv. Jana Sarkandra v oratoři filiálního kostela sv. Anny.

 

Posezení s cimbálovou muzikou Kalíšek  se koná na Zámeckém koupališti v sobotu 18. července  od 18,00 hodin. Přijďte si posedět, zatancovat a zazpívat slavné slovácké a valašské pěsničky v podání skvělých muzikantů z Holešova a okolí. Pro účastníky je samozřejmě připraveno bohaté občerstvení

 

Již XX. Festival židovské kultury Ha-Makom se uskuteční příští týden od 21. do 26. července. V úterý 21. července bude festival slavnostně zahájen za přítomnosti velvyslance Státu Izrael a to v 15,00 hodin  otevřením nove zrekonstruovaného vstupního areálu na židovský hřbitov a odhalením pamětní desky na budově bývalého rabinátu – později Charity. V 17,00 hodin proběhne vlastní zahájení festivalu ve velkém sálu zámku, spojené s otevřením výstavy fotografií Jindřicha Buxbauma. A v 19,00 hodin se na nádvoří zámku uskuteční koncert skvělého orchestru Trombenik Prague Klezmer Band, po jehož skončení bude rovněž na nádvoří promítnut film Poslední klezmer.

Nízkoprahový klub Coolna je otevřen i během letních prázdnin, v čase od 10,00 do 15,00 hodin. Je připraven pestrý program plný zábavy a zážitků. Více informací na letácích, facebooku nebo v Holešovsku. Stačí jen dorazit. Těšíme se na vás.

 

Středisko volného času TYMY pořádá v průběhu měsíce srpna Vzdělávací dny pro žáky 1. a 2. stupně základních škol.  Dny budou vždy od 8,00 do 16,00 hodin, budou rozděleny na vzdělávací a volnočasovou polovinu s bohatým programem. Účast na Vzdělávacích dnech je zdarma a to včetně stravy i programu.  Akce se bude konat pouze v případě naplnění kapacity.

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to ve čtvrtek 23. července od 7,30 do 15,30 hodin v některých objektech  ulic Samostatnost, Tovární a Za drahou,  v pondělí 27. července od 7,15 do 14,00 hodin v objektu Tovární 1250 a v pondělí 3. srpna od 7,30 do 13,00 v areálu Panský pivovar a v jeho okolí na části ulice Masarykova a Pivovarská.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star