V Holešově se plavalo, jelo a běželo o titul HolešovMAN 2020

Již po dvanácté se v Holešově uskutečnil triatlonový závod HolešovMAN s krásnou a dlouholetou tradicí. Pořadá jej parta kamarádů, kterým pomáhají kamarádi kamarádů. Jde o zajímavý závod, který začíná na Zámeckém koupališti. Závodníci musí nejdříve uplavat 500 metrů, poté v mokrém trikotu nasedají do sedel svých kol a vyrážejí na trasu dlouhou 25 kilometrů, po návratu do „depa“ pak odkládají kola a vybíhají na šestikilometrový holešovský okruh. Nejlépe se závodu zhostil Pavel Žák, jako druhý do cíle dorazil Radoslav Šíbl a třetí příčku obsadil Václav Klakurka. Závod žen vyhrála v čase 1:55:23 zkušená Simona Světinská Švecová, před druhou Helenou Kotopulu, na třetí místo dosáhla Veronika Brázdová z Kroměříže.

Z několika důvodů došlo letos ke změně trasy cyklistické etapy. Závodníci se vydali na kopcovitou trať, která vedla z Holešova přes Lysinu, Přílepy, Žopy a zpět do Holešova.

Změřit si své síly dorazilo 123 sportovců. Na start se postavilo také 10 družstev, které si vybraly štafetovou verzi závodu.

Kompletní výsledky najdete zde: http://www.holesovman.cz/#vysledky

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star