logo Holešov Oficiální portál města
EN / DE

Hlášení městského rozhlasu 9. a 10.11.2016

17. ročník bluesového podzimku se uskuteční v Drive klubu v pátek 11. listopadu. Vystoupí na něm dvě kapely ze Spojených států amerických - bluesový matador Saen Carney se zpěvačkou Sau Booker a dále jazzový muzikant Neal Black. Dalšími vystupujícími bude polské trio GRUFF v čele s protagonistou Bartkem Przytulou a dále anglické akustické trio Chris a Colin.

V pátek 11. listopadu se od 14,00 hodin uskuteční na náměstí Dr.E.Beneše požehnání mladých vín. Proběhne ochutnávka letošních mladých vín od špičkových vinařů, ochutnávaná vína si budete moci i zakoupit. Občerstvení a vystoupení Holešovské muziky bude součástí této slavnosti.

Město Holešov ve spolupráci s Technickými službami Holešov uskuteční v sobotu 12. listopadu sběr bioodpadu ze zahrádek. Podrobný harmonogram je uveden na webových stránkách města Holešova v sekci Úřední deska.

Čtvrtý ročník Národní potravinové sbírky České republiky zorganizuje v sobotu 12.listopadu supermarket Tesco v Holešově. Od 8,00 do 20,00 hodin zde budete moci u vchodu odevzdat zakoupené trvanlivé potraviny pro lidi v nouzi. Tesco navíc přidá 20% z vybraných příspěvků pro charitativní účely.

Ke 100. výročí úmrtí rakouského císaře, českého krále a moravského markraběte Františka Josefa I. pořádá v úterý 15.listopadu od 17,00 hodin v Sala terreně holešovského zámku Společnost pro Moravu a Slezsko zcela unikátní přednášku s diskusí s názvem „František Josef I. a jeho odkaz současné střední Evropě“. Vzácným hostem bude Ulrich habsbursko-Lotrinský. Tlumočení do češtiny bude zajištěno.

V pátek dne 18. listopadu bude po celý den z technických důvodů uzavřena budova Městského úřadu Holešov, Masarykova 628.

Český zahrádkářský svaz pořádá v úterý 22. listopadu od 16,00 hodin v sále Domu zahrádkářů na Dlažánkách Podzimní posezení s Adventním tvořením věnečků a svícnů, ochutnávkou zeleninových salátů a degustací a hodnocením destilátů. Vstupné je materiální a dobrovolné, na místě také nabídne obecně prospěšný spolek Auxilium k prodeji výrobky z dílny Máminy ruce na podporu maminek, které se musí starat o postižené děti.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star