V uličce u holešovského zámku se opět malovalo

Když se spojí nejparnější letní den, akrylové barvy, lidská tvořivost a Fučovy legendární burgery, vznikne krásná tradice, která se v Holešově drží již sedm let. Také letos se mohli do Holešova dorazit všichni výtvarní kreativci a „vyřádit“ se v takzvané Art uličce vedoucí k holešovskému zámku. V sobotu 8. 8. se tam během dne sešli malí i velcí, aby své fantazie přenesli na připravené tabulky, které poté nějakou dobu zmíněnou uličku zdobí. I přes velké horko (které k této akci už neodmyslitelně patří) dorazila opět spousta lidí. Bylo krásné pozorovat, jak se rodí abstraktní i konkrétní umělecká díla, na která byla použita široká škála barev a také škála osobních a hlavně pak osobitých idejí.

Pro děti (a taky trošku pro dospělé) si Jirka Kuhl připravil divadelní představení pohádky Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Již tradičním potěšením byly oblíbené Fučovy burgery, které byly podávány v masité i veganské variantě.

Tuto milou akci uspořádala, ostatně jako vždy, Jitka Hrdličková ve spolupráci s Rádiem Kroměříž a za podpory města Holešova.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star