Letní škola barokní hudby nabrala na obrátkách

Ve středu 12. 8. jsme se stali svědky další krásné hudební události, kterou byl druhý studentský koncert Letní školy barokní hudby nazvaný Zámecká noc. Jednak proto, že se konal na nádvoří zámku, ale také proto, že si člověk při poslechu jako na zámku v období baroka připadal. Tentokrát zněly světské skladby od mnohých autorů, ty nejznámější nevyjímaje. Kromě úžasných hudebních výkonů došlo také na dramaturgické zpracování některých skladeb, které mile celé představení, už samo o sobě skvělé, ještě oživilo. Studenti opět prokázali, že se z nich stali umělci, kteří mají posluchačům co nabídnout. Strhující potlesk toho byl důkazem.

Představili se také zástupci dětské třídy, která je letošní novinkou Letní školy barokní hudby. Samostatný koncert „barokního potěru“, jak nejmenší studenty nazvala sama Tereza Válková, proběhne ve čtvrtek 13. 8. v 19 hodin.

Vyvrcholením celého projektu pak bude páteční Závěrečný koncert, který se uskuteční ve velkém sále holešovského zámku v 19:30. Jste všichni srdečně zváni.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star