Čekají nás Dny města Holešova, uskuteční se 5. a 6. září 2020

Jak jsme slíbili, Dny města letos budou. A nebudou ledajaké. Čeká nás dvoudenní program, který bude oslavou Dnů města Holešova a část nedělního programu bude patřit i „miniverzi“ festivalu Holešovská Regata, který už deset let k našemu městu neodmyslitelně patří, a letos se jeho „plná“ verze nemohla uskutečnit kvůli zdravotním opatřením.  První zářijový víkend si tedy zaškrtněte v kalendáři a začněte se spolu s námi těšit.

Sobotní program bude pro všechny zcela zdarma. Den zahájíme slavnostním otevřením nového městského tržiště na zrevitalizovaném náměstí sv. Anny. Na tomto místě proběhne také první řemeslný a medový jarmark. V rámci Dnů města bude své 140. výročí založení slavit Sbor dobrovolných hasičů Holešov a TJ Sokol Holešov. Během dne bude tedy na náměstí Dr. E. Beneše možné shlédnout výstavu historické hasičské techniky, ukázky hasičských zásahů i ukázky cvičení členů Sokola. Město Holešov poté předá ocenění osobnostem města za rok 2019 a v podvečer nás v zámecké zahradě roztančí mladá a energická kapela The People. Repertoár této kapely je všestranný a multižánrový, od popu, přes disco, rock ‘n‘ roll až po swing a jazzové standardy. Tento koncert bude brán jako dárek a poděkování za uplynulé měsíce, bude tedy taktéž zdarma. Ve večerních hodinách bude také představen amatérský dokument „O strastech i slastech letu TJ Sokol Holešov na XVI. Všesokolský slet 2018 očima Vladimíry Dvořákové“, který bude promítán v New Drive Clubu.

V neděli pak spolu s pořadatelským týmem Holešovské Regaty navážeme na rozjetý program celodenní nabídkou různého vyžití v zámku a zámecké zahradě. Festival se připomene „devátým a půltým ročníkem“, na kterém nebudou chybět atributy, které k Regatě odjakživa patří. Díky unikátnímu prostředí zámeckého parku se budou po trojzubci prohánět dračí lodě, na kterých budou moci všichni zájemci proplout zámeckými vodními kanály, a uskuteční se také letošní „Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky“ do něhož se může na místě přihlásit kdokoliv z diváků. Hudební program zahájíme krátce po poledni. V průběhu odpoledne se představí třída bicích nástrojů ZUŠ F. X. Richtera Holešov, ZUŠ Band a saxofonový band Holešovské „zušky“. Poté přivítáme kapelu F DUR Jazzband, dívčí skupinu Vesna a program završíme koncertem kapely Support Lesbiens. Za celý nedělní program návštěvníci zaplatí 150 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě, připravujeme také zvýhodněné rodinné vstupné. Skvělou zprávou je, že na místě bude možné zakoupit vstupenky na 10. Holešovskou Regatu, která se uskuteční 18. – 19. 6. 2021 za velmi speciální cenu. Po oba dny pak bude na všechny zámecké výstavy možný vstup za poloviční vstupné.

 

Vzhledem ke koronavirovým vládním nařízením a opatřením vkládáme do prodeje pouze omezený počet vstupenek. Vstupenky je možné zakoupit v Informačním centru Holešov a v síti Ticketportal.

Hana Helsnerová

dny-mesta-regata-a2-opr2.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star