Hlášení městského rozhlasu 19. - 20. 8. 2020

Přátelské posezení  s cimbálovou muzikou valašského souboru Kašava se koná na Zámeckém koupališti  v sobotu 22. srpna  od 18,00 hodin.  Přijďte si posedět, zatancovat a zazpívat slavné moravské pěsničky.  Pro účastníky je samozřejmě připraveno bohaté občerstvení

 

Městské kulturní středisko promítá v rámci Letního kina ve čtvrtek 20. srpna na nádvoří zámku Holešov českou komedii  3Bobule, vstupné 129,- Kč,  v pátek 21. srpna  romantickou komedii Woodyho Alena Deštivý den v New Yorku, vstupné 80,- Kč a na ukončení prázdnin ve čtvrtek 27. srpna česko-slovenskou pohádku Hodinářův učeň, vstupné 80,- Kč, rodinné vstupné 200,- Kč.  Začátek promítání je ve 21,00 hodin.

 

Koncert slavné skupiny YO YO Band v rámci 40 let na hudební scéně proběhne na nádvoří zámku Holešov v pátek 28.srpna  od 19,30 hodin, předprodej vstupenek v městském informačním centru Holešov, cena vstupného  v předprodeji 280,- Kč na místě 350,-Kč.

 

Dožínky Mikroregionu Holešovsko se letos uskuteční v neděli 30. srpna. V 9,00 hodin vyjde dožínkový průvod s hanáckým banderiem od kovárny k farnímu kostelu, v 9,30 hodin proběhne dožínková mše sv. a od 11,30 bude v zámecké zahradě probíhat  bohatý dožínkový program s bohatým občerstvením a tombolou o hodnotné ceny. V Zemanově kovárně bude současně probíhat rodinný program Dožínky na kovárně, nazvaný Velké prádlo s praktickými ukázkami toho, jak prali naši předci a s ukázkami práce kováře.

 

Dny města Holešova, obsahující i reminiscenci na letos neuskutečněnou Holešovskou regatu, se budou konat 5. a 6. září. V sobotu v 10,00 hodin proběhne slavnostní otevření areálu Masných krámů, poté bude na náměstí Dr.E.Beneše výstava staré i nové hasičské techniky, ve 14,00 hodin zde budou ukázky hašení požárů nyní i v minulosti, v 17,00 hodin se v Sala terreně zámku  uskuteční ocenění osobností našeho města, v 18,00 hodin v zámecké zahradě proběhne koncert skupiny The People, vstup je zdarma a od 20,00 v New Drive Clubu bude promítán film Princezna Pampeliška o účasti holešovských sokolek na XVI. sletu v Praze. V neděli bude od 13,00 hodin probíhat bohatý program v zámecké zahradě – vystoupí taneční kroužky TYMY, soubor Zrníčko, ZUŠ Band Holešov, F Dur Jazzband, třída bicích nástrojů holešovské ZUŠ, saxofonový band ZUŠ Holešov, proběhne  mistrovství Holešova a světa v přejezdu vodní lávky, na trojzubci budou po celý den jezdit dračí lodě a od 17,30 hodin vystoupí skupina VESNA a od 19,00 hodin skupina Support Lesbiens. Oba dny bude poskytována 50% sleva na všechny výstavy v zámku.

 

V neděli 6. září se od 14,00 hodin uskuteční ve Smetanových sadech 9. ročník  závodů kočárků. Přihlášky  je  nutno podat do 28. srpna v kanceláři TYMY

 

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to ve středu 26. srpna od 7,30 do 14,30 hodin v části ulic Míru, Palackého a Sokolská, v pondělí 7. září od 7,30 do 14,45 hodin v některých domech  místní části Žopy a ve středu 9. září od 7,30 do 14,45 hodin v některých objektech na ulicích Sokolská a Za cukrovarem.   Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

T-mobile olympijský běh se uskuteční ve středu 16. září v Holešově. Registrace je množná pouze on-line do 6. září na www.olympijskybeh.cz

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star