Holešov opět uspěl ve srovnávacím výzkumu „Město pro byznys“

Již poněkolikáté se městu Holešov podařilo umístit se na předních příčkách ve srovnávacím výzkumu, který hodnotí podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Tentokrát naše město obsadilo třetí místo.

V letošním ročníku analytici zaměřili ještě větší pozornost na kategorii přístup veřejné správy, kterou mohou radnice svými aktivitami přímo ovlivnit. Zařazeno bylo také dotazníkové šetření mezi podnikateli, jak jsou spokojeni se službami radnic v jednotlivých oblastech a také dotazník zjišťující, jaké aktivity radnice vyvíjejí směrem k podnikatelům, ale nejen jim. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Do výzkumu je zahrnuto všech 205 měst a obcí s rozšířenou působností v rámci celé České republiky a všech 22 městských částí Hlavního města Praha. Za výzkumem, jehož výsledky jsou vyhlašovány na krajských setkáních Svazu měst a obcí, stojí analytická agentura Datank.

Města oceněná titulem „Město pro byznys“ mají být také místem, kde se dobře žije nejen podnikatelům, ale i jejich rodinným příslušníkům a jejich zákazníkům. Bronzový Holešov se dle hodnocení může pyšnit nejnižší dlouhodobou nezaměstnaností, dobrou dopravní dostupností, nejvyšším podílem investičních dotací na celkových příjmech, podnikatele pak potěší nejnižší daň z nemovitosti. Vyzdvižen byl také fakt, že radnice myslí i na kulturu a sport, pořádá celou řadu akcí na místním zámku a v zahradách města, realizovala celkovou rekonstrukci atletického stadionu. Příkladem jde i v oblasti opatření proti suchu zřizováním mokřadů, protierozní opatření v okolí města, výsadbou krajinné zeleně.

 

Hana Helsnerová

 

Celkové pořadí

1. Uherské Hradiště

2. Rožnov pod Radhoštěm

3. Holešov

4. Litovel

5. Kroměříž

6.Valašské Meziříčí

7. Zlín

8. Otrokovice

9. Vizovice

10. Vsetín

11.Valašské Klobouky

12. Bystřice pod Hostýnem

13. Uherský Brod

14. Luhačovice

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star