Dny města již tento víkend

Už tento víkend 5. a 6. 9. budeme v Holešově slavit Dny města Holešova, které jsme byli nuceni odložit z května z důvodu koronavirové epidemie.

Od sobotního dopoledne bude probíhat program v okolí hasičské zbrojnice, kde bude své výročí založení slavit Sbor dobrovolných hasičů, na náměstí Dr. E. Beneše pak bude probíhat výstava hasičské techniky, která bude ve 14 hodin doplněna autentickými ukázkami hašení historickou technikou. V 10 hodin slavnostně otevřeme Masné krámy a náměstí sv. Anny, které prošlo rozsáhlou revitalizací. Těšit se můžete na první trhy, které budou částečně zaměřené na medové výrobky lokálních včelařů. V sobotu večer promítnemem také amatérský dokument o Sokolech a jejich cestě na Všesokolský slet.

V 17 hodin oceníme osobnosti za rok 2019 a v 18 hodin zakončíme den koncertem kapely The People v zahradě holešovského zámku. Repertoár této kapely je všestranný a multižánrový, od popu, přes disco, rock ‘n‘ roll až po swing a jazzové standardy. Tento koncert bude brán jako dárek a poděkování za uplynulé měsíce, bude tedy zdarma stejně jako celý sobotní program.

V neděli pak spolu s pořadatelským týmem Holešovské Regaty navážeme na rozjetý program celodenní nabídkou různého vyžití v zámku a zámecké zahradě. Festival se připomene „devátým a půltým ročníkem“, který se připomeneme svými atributy, které k Regatě odjakživa patří i díky unikátnímu prostředí zámeckého parku: po trojzubci se budou prohánět dračí lodě, na kterých budou moci všichni zájemci proplout zámeckými vodními kanály, a uskuteční se také letošní „Mistrovství Holešova (a světa) v přejezdu vodní lávky“ do něhož se může na místě přihlásit kdokoliv z diváků. Hudební program zahájíme krátce po poledni. Na zámeckém nádvoří se během dne představí třída bicích nástrojů ZUŠ F. X. Richtera Holešov, ZUŠ Band a saxofonový band Holešovské „zušky“. V zahradě pak přivítáme kapelu F DUR Jazzband, dívčí skupinu Vesna a program završíme koncertem kapely Support Lesbiens. Za celý nedělní program návštěvníci zaplatí 150 Kč v předprodeji a 200 Kč na místě, děti od 6 do 15 let zaplatí 70 Kč (na místě 100 Kč) a zvýhodněné rodinné vstupné (2 dospělí+maximálně 3 děti) pak činí 380 Kč (na místě 450 Kč). Počet vstupenek je v souvislosti s vládními nařízeními omezen. V neděli bude vstup do zahrady umožněn pouze bočními vchody, vstup přes zámek bude vyhrazen pouze pro účinkující.

Po oba dny bude na zámecké výstavy platit poloviční vstupné.

Hana Helsnerová

dny-mesta-regata-a2-opr2.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star