Holešovské webové stránky opět uspěly v soutěži Zlatý erb

Holešov se v krajském kole soutěže o nejlepší webové stránky města umístil na třetím místě za Valašskými Klobouky a Vsetínem. Odborná porota hodnotila městské a obecní weby dle několika kriterií, mezi která patří například povinné informace, úřední deska, použitelnost webu – ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování, podpora zobrazení na mobilních telefonech, informační hodnota, inovativnost a další.

Ceny vítězům 22. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2020 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly v úterý 8. 9. 2020 předány při slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Zlínského kraje. Diplomy a ceny předal soutěžícím pan Jiří Čunek, hejtman kraje a pan Petr Gazdík, člen rady Zlínského kraje. Soutěže se opět účastnilo všech 14 krajů České republiky, ve Zlínském kraji soutěžilo 30 projektů. Do celostátního kola postupují město Valašské Klobouky, obec Zádveřice-Raková a Valašské Klobouky s elektronickou službou.

Město Holešov za kvalitní provedení stránek vděčí společnosti RAAB Computer s. r. o., která v roce 2016 navrhla přehledné zpracování a nadčasový design, který je i po letech hodnocen velice kladně. V roce 2019 došlo k významnému přidání množství stránek na web. Byly nově zpracovány rozsáhlé sekce, a to pro kulturní památky, válečné hroby, čestné hroby, pamětní kameny a přírodní perly. Z hlediska počtu návštěv dosáhly stránky za rok 2019 počtu 240 987. Jednalo se o jednoznačný rekord (nejvyšší počet) v historii stránek.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star