Rohálovská 50ka 2020 naruby

Rohálovská 50ka zve příznivce cyklistiky na jedenáctý ročník. V sobotu 19.9.2020 opět obsadí bikeři Prusinovice, zahrají The Rockset - World ROXETTE Tribute Band a všechno bude naruby.

 

Hlavním motivem Rohálovské padesátky 2020 je "vše naruby":

 • Nejedeme na jaře, ale na podzim
 • Pojedeme proti směru (mapa úvodu, mapa závěru, mapa závodu)
 • Kdo pojede s dresem naruby dostane v cíli poukaz na RU(b)MY
 • V Tučapech bude vyhlášena pomalostní prémie (3 nejpomalejší)
 • Údolní prémie ve Vesanské rokli (1 nejrychlejší na lávce v rokli)
 • V tombole vylosujeme 5 startovních čísel, kteří dají něco pořadatelům :) 

Rohálovská padesátka bude akční a s jinými pohledy na lesy, Prusinovice, Holešov, okolní obce a Hostýnské vrchy. Po startu se pojede přímo na Tučapy, následovat bude hromadný brod řeky Rusavy, průjezd zámeckou oborou, agrokulturní vložka v Dobroticích. Výzvou zůstavá Vesanská rokle a populární brod v Líšné s bouřlivou diváckou kulisou.

 

A jedinečností má závod více … 3 občerstvovací stanice s dobře naladěnou obsluhou (MS Tučapy, Sokol Třebětice, NEKO), 100 povzbuzujících regulovčíků na trati, hodnotný dárek pro předem registrované (letos brýle FORCE FREE) a hudební program v cíli závodu. Podtitul závodu měníme na „Vaše podzimní srdcovka“, ale pokusíme se to i takto dodržet.

 

Za 10 let historie MTB Rohálovka měla 6342 účastí, průměrně 634,2 účastníků hlavního závodu a 200 dětí, 2750 různých bikerů a bikerek. 30 bikerů absolvovalo všech 10 dosavadních ročníků (z toho jedna bikerka Martina Novotná), 28 bikerů a bikerek má jednu absenci. Více ve statistice závodu.


Rohálovská padesátka odstartuje ve 12:30 výstřelem z napoleonského děla. V mužské ani ženské kategorii není jednoznačný favorit(ka) a šanci vyniknout mají regionální bikeři a bikerky. V minulém ročníku Johnny Cattaneo ustanovil nový rekord Rohálovské padesátky na 1:45:00 (průměrná rychlost 28,6 km/h). Vzhledem ke změně a zkrácení trasy slíbil starosta Prusinovic Zbyněk Žákovský za překonání průměrné rychlosti láhev (možná i demižón) slivovice. V ženské kategorie bude titul obhajovat Tereza Tvarůžková.

 

Závod je zatraktivněn řadou speciálních kategorií. Je vypsána kategorie TIR (jezdci nad 100 kg - 46 účastníků této kategorie jelo loni = tloustneme) a soutěž 3členných týmů. Závod je součástí Rohálovského duatlonu a místní série „MTB král Hostýnek“, do které je zahrnuta Rohálovská 50ka, Drásal A a Obr Drásal, Hostýnská 50ka, Rusavská 50ka a nově i Zlínská 50ka.

 

Ještě před hlavním závodem (od 9:00) proběhnou závody dětí ve 14 kategoriích. Letošní ročník dětských závodů bude mít pozměněny (zatraktivněny) trasy. Pojede se na okruhu (1,35 km) s překážkami. Všechny kategorie mají start a cíl na fotbalovém hřišti (pozor, prezentace pouze na kulturním domě). Závody dětí jsou pořádány zdarma a každý malý cyklista získá po dojezdu dárek, ti nejrychlejší pak medaile a věcné ceny (vyhlášení ve 13:00 v zázemí hlavního závodu na pódiu). Organizaci dětí zajišťuje tým Holešovských Pokalíšků.

 

V sobotní odpoledne bude bez přestání probíhat doprovodný program. Vystoupí The Rockset - World ROXETTE Tribute Band, hudebník z Walesu Dale Williams a ATLANTArock.

 

Bikeři drží pospolu o dokáží pomoci potřebným. V nedalekém Slavkově pod Hostýnem žije mladá rodina, kterou zasáhla velká tragédie - tatínek a tři děti přišly o svou mladou maminku. Spojíme se s tatínkem, čím můžeme dětem udělat radost.

 

Více informací na www.vesani.cz

Logo 11. ročníku Roh50 [png]

Plakát 11. ročníku [png]

 

Podrobný program Rohálovské padesátky (sobota 19.9.2020):

 • 7:30 otvíráme prezentaci (Kulturní dům, platí i pro dětské kategorie)
 • 9:00 zahájení dětských závodů (všechny starty na hřišti)
 • 12:30 start hlavního závodu
 • 12:40 peloton závodu projede brodem Rusavy pod Holajkou
 • 13:15 vyhlášení dětských závodů
 • 14:10 očekávaný příjezd vítěze
 • 15:00 Dale B Williams
 • 16:30 vyhlášení výsledků a vítězů
 • 17:15 Rockset - World ROXETTE Tribute Band
 • 18:30 večerní zábava: ATLANTArock & Dale B Williams

Hlavními partnery závodu jsou RAAB Computer, FORCE, obec Prusinovice a město Holešov.

roh50-plakat-2020-fhd-f3.png

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star