Oslava 115 let fotbalu v Holešově

Mistrovským utkáním mezi domácím týmem SFK ELKO Holešov a FC Kvasice oslavili fotbalisté v Holešově své 115. výročí. Ačkoliv nějaký čas trvalo, než se kopaná v Holešově prosadila, díky odhodlaným sportovcům - zakladatelům si však našla ve společenském životě své místo a je tomu tak dodnes. První fotbalové utkání se odehrálo právě na Střelnici, kde také v sobotu 19. 9. 2020 proběhla již zmíněná oslava. Zajímavý a na skvostné momenty bohatý zápas sledovalo více než 300 diváků, kteří vytvořili velmi silnou fanouškovskou základnu. Hned dvěma góly se se svou aktivní fotbalovou kariérou rozloučil předseda klubu SFK Elko Holešov Milan Roubalík, kterými pomohl svému týmu k zasloužené výhře 6:3. 

O přestávce přišli na řadu ti nejmenší holešovští fotbalisté, kteří předvedli nejen svůj talent, ale také vše, co se pod vedením svých trenérů již naučili. Diváci se tak mohli přesvědčit, že v našem městě vyrůstají další a další generace nadějných sportovců.

Město Holešov při této krásné příležitosti ocenilo ty osobnosti, které dříve i nyní zanechaly a zanechávají nesmazatelné stopy v holešovském fotbalu. Mezi nimi například pan Svatopluk Grygera, oceněn in memoriam, pan Rudolf Hlavica, pan Rudolf Fuksa, pan Milan Roubalík a další. Pamětní listy a dary předával starosta města Holešova Rudolf Seifert, další zastupitelé města a významný fotbalový reprezentant Zdeněk Grygera.

Děkujeme všem, kteří přišli společně s fotbalisty oslavit toto krásné výročí a všem, kteří budou i nadále přicházet fandit a podporovat holešovské hráče.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star