Nedej zahynouti nám ni budoucím, svatý Václave!

Pomalu, ale jistě se v Holešově buduje tradice svatováclavských oslav v kombinaci mše svaté a svatováclavského koncertu. Také letos byla sloužena svatováclavská mše za všechny obce Mikroregionu Holešovsko, starosty, zastupitele i občany. Na mši svatou pak plynule navazoval skvělý koncert, který již tradičně odehrál Holešovský komorní orchestr. Úvodní skladbou byl neodmyslitelně Svatováclavský chorál, který si spolu s hudebníky zapěl plný kostel Nanebevzetí Panny Marie v Holešově.

Svatováclavský koncert uvedl Lubor Horák dvěma způsoby – „Vítejte na koncertě převážně barokní hudby“ a „Vítejte na koncertě filmové hudby“. Obojí tvrzení byla pravdivá, protože program koncertu se skládal ze skladeb, z nichž si všechny „zahrály“ také v mnoha filmech. O to zajímavější tento koncert byl pro široké publikum, které odehrané písně důvěrně znalo například ze seriálu Mr. Bean, z filmu Nevěsta na útěku nebo filmu Králova řeč. Holešovský komorní orchestr zkrátka nepřestává překvapovat.  

Na koncertě bylo vybíráno dobrovolné vstupné, jehož výtěžek bude tradičně věnován na projekt Ježíškova vnoučata. Štědří dárci do kasičky věnovali 4364 Kč. Město Holešov všem velmi děkuje.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star