Památník Smíření na náměstí sv. Anny bude odhalen dne 11. 10. 2020

Citlivá rekonstrukce areálu náměstí sv. Anny včetně Masných krámů bude završena odhalením Památníku Smíření, jehož autorem je významný moravský sochař Ondřej Oliva. Kovová socha ve tvaru stromu, symbolizující smíření jednotlivých náboženství, která se v Holešově setkávala, prolínala a často spolu i bojovala - katolicismu, protestantismu a judaismu - je umístěna na symbolické místo - naproti kostelu sv. Anny, který byl původně modlitebnou Jednoty českobratrské a v těsném sousedství bývalého židovského města. Kmen stromu kmen budou zdobit bronzové stuhy, na kterých je nápis „Miluj bližního svého jako sebe samého“ a to v češtině (protestantské denominace), latině (římští katolíci) a hebrejštině (judaisté).

Ve farním kostele Nanebevzetí Panny Marie bude sloužena mše sv. Po této mši se přesuneme k odhalení Památníku Smíření, na které je zván rovněž biskup Jednoty bratrské a brněnský rabín.

 

Památník tak bude dominovat souběžně dokončenému náměstí sv. Anny, které by se mělo stát novým společenským a kulturním centrem města Holešova.

V odpoledních hodinách pak proběhne divadelní představení o sv. Janu Sarkandrovi, které předvedou členové farního divadla.

pamatnik-smireni-a2.jpg dsc-0958.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star