Zachování provozu holešovských mateřských škol

Zachování provozu holešovských mateřských škol v následujících dnech

Tisková zpráva města Holešova ze dne 16. 10. 2020

Holešov – V dnešní den proběhla schůzka zástupců vedení města a ředitelek holešovských mateřských škol. Všichni se shodli na tom, že základní prioritou v této oblasti a době je zachování provozu mateřských škol v Holešově.
V souvislosti s nepříznivým vývojem epidemiologické situace ve výskytu onemocnění COVID-19 však vyzývá vedení města Holešova rodiče, kteří si mohou děti z mateřských škol nechat doma, aby tak učinili. Jde především o to, aby se co nejvíce eliminovalo možné šíření nemoci a holešovské mateřské školy mohly zachovat svůj provoz a tím, aby děti zaměstnaných rodičů v exponovaných oblastech (zdravotnictví, sociální služby, policie, hasiči apod.) mohly stále docházet do mateřských škol.
Snížením počtu dětí v mateřských školách se sníží riziko nákazy a pomůže se tomu, že i v případě výskytu či potvrzení nemoci ve školce budou moci být učiněna taková opatření, která neohrozí tolik provoz dotyčné mateřské školy. Smyslem je, vytvoření dvou na sobě nezávislých skupin či tříd.
Zatím by toto opatření či prosba měly mít platnost do 2. listopadu 2020.
Děkujeme za pochopení a spolupráci především rodičů, z nichž některý je na mateřské dovolené, nebo jsou nyní nuceni využívat některé formy „ošetřovného“.


S úctou
Mgr. Rudolf Seifert
starosta města

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star