Pomoc seniorům a potřebným spoluobčanům v době epidemie

V důsledku epidemiologických opatření a především k zamezení šíření virové nákazy Covid 19 dochází stále k zpřísňování karanténních opatření. Proto je třeba zamezit samotnému šíření nemoci mezi nejvíce ohrožené skupiny obyvatel a společnosti. Velmi důležité je i to, aby se pozitivně testovaní občané nebo lidé v karanténě nemuseli pohybovat na veřejnosti kvůli zajištění svých „životních“ potřeb (především nákupy základních potravin, léky a hygienické potřeby aj.).

Členové holešovského skautského hnutí a místní organizace jsou podobně jako na jaře - v rámci dobrovolnických aktivit - ochotní pomoci potřebným lidem a seniorům s nákupy, dodáním nutných léků a dalších pro život důležitých věcí (pošta, dokumenty, hygiena apod.).

Občané našeho města a místních částí, lékaři, lékárny a popř. úřady (Úřad práce aj.) se mohou obracet na telefon: 775 275 111 - přímé tel. číslo na skautskou pomoc.

Spolupráci a pomoc potřebným lidem bude koordinovat i město Holešov a Městská police Holešov – tel.: 573 521 111 (spojovatel MP Holešov a města – 24 hod. denně), popř. i 724 030 893 (starosta).

 

 

Rudolf Seifert

starosta

 

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star