Holešovský vánoční strom a výzdoba se rozzáří 28. listopadu vpodvečer

Tisková zpráva ze dne 24. 11. 2020

 

Holešov – Zahájení adventu v Holešově proběhne v sobotu 28. listopadu - tradičně v sobotu před první adventní nedělí - a nabídne několik událostí, jež i v dnešní nelehké době připomenou tuto významnou událost a údobí.

Od 10,00 hodin bude ve volně přístupných prostorech nádvoří zámku ke zhlédnutí výstava Betlémy za sklem, tato výstava bude přístupná až do 3. ledna a nebude zpoplatněna.

 

V 16,00 hodin pak proběhne ve farním kostele adventní koncert Holešovského komorního orchestru, který bude přenášen on-line na stránkách farnosti.

 

Od 17,15 hodin požehná na náměstí Dr. E. Beneše holešovský děkan a farář adventní věnce, které mohou zájemci položit na k tomu připravené lavice u kašny. Se starostou města potom zapálí první adventní svíci. V 17,30 hodin se tradičně rozsvítí městský vánoční strom, kašna na náměstí a adventní výzdoba města. Vánoční strom má novou výzdobu podobně jako masné krámy a nám. sv. Anny.

 

 „V rámci protikovidových opatření doporučujeme obyvatelům města a našeho regionu, aby v tento okamžik rozsvítili svíčky nebo adventní výzdobu ve svých oknech a nescházeli se ve větším počtu na náměstí,“ uvádí prosbu starosta města Mgr. Rudolf Seifert. Trochu této předvánoční atmosféry se pak pokusíme občanům a zájemcům přinést v reportáži nově vzniklé holešovské televize, kterou můžete očekávat v následujícím týdnu.

 

Od pondělí začnou ve farním kostele probíhat ranní mše sv. – roráty - ale s omezením počtu přítomných věřících, daným nařízením vlády (v současnosti 20 osob). 

 

Tradiční vánoční trhy se na náměstí Dr. E. Beneše uskuteční, jakmile to epidemiologická situace dovolí, pokud možno v sobotu 5. prosince, případně 12. nebo 19. prosince. Prvotně avizované vánoční trhy 28. listopadu tedy neproběhnou. O dalších adventních a vánočních akcích budeme podle vývoje situace informovat.

.

Karel Bartošek, Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star