Hlášení městského rozhlasu 25 - 26.11.. 2020

Zahájení adventu v Holešově proběhne v sobotu 28. listopadu.  Od 10,00 hodin bude ve volně přístupných prostorech nádvoří zámku ke shlédnutí výstava Betlémy za sklem. Výstava bude přístupná až do konce roku.  V 16,00 hodin proběhne ve farním kostele adventní koncert Holešovského komorního orchestru, který bude přenášen on-line na webových stránkách farnosti. Od 17,15 hodin požehná na náměstí Dr. E. Beneše holešovský děkan a farář adventní věnce, které mohou zájemci  položit na k tomu připravené lavice u kašny. Se starostou města potom zapálí první adventní svíci. V 17,30 hodin se rozsvítí městský vánoční strom, kašna na náměstí a adventní výzdoba města.  Doporučujeme všem občanům města, aby v tento okamžik rozsvítili svíčky nebo adventní výzdobu ve svých oknech. Rozsvěcení vánočního stromu bude předmětem reportáže nově vzniklé holešovské televize, kterou můžete očekávat v následujícím týdnu. Od pondělí začnou ve farním kostele probíhat ranní mše sv. – roráty - ale s omezením počtu přítomných věřících, daným nařízením vlády (v současnosti 20 osob).  Tradiční vánoční trhy na náměstí Dr.E.Beneše se uskuteční, jakmile to epidemiologická situace dovolí, pokud možno o sobotách 5., nebo 12. či 19. prosince.  Původně avizované vánoční trhy 28. listopadu tedy neproběhnou! O dalších adventních a vánočních akcích budeme podle vývoje situace okamžitě informovat.

 

Členové holešovského skautského hnutí jsou v současné době koronavirové krize  podobně jako na jaře - v rámci dobrovolnických aktivit - ochotní pomoci potřebným lidem a seniorům s nákupy, dodáním nutných léků a dalších pro život důležitých věcí (pošta, dokumenty, hygiena apod.). Občané našeho města a místních částí, lékaři, lékárny a popř. úřady (Úřad práce aj.) se mohou obracet na telefon: 775 275 111 - přímé tel. číslo na skautskou pomoc. Spolupráci a pomoc potřebným lidem bude koordinovat i město Holešov a Městská police Holešov – tel.: 573 521 111 (spojovatel MP Holešov a města – 24 hod. denně), popř. i 724 030 893 (starosta).

 

Nově otevřené městské tržiště v masných krámech na náměstí sv. Anny zahajuje svou činnost a to vždy v úterý a ve čtvrtek, kdy zde bude od 8,00 do 18,00 hodin nabízet domácí pekařské výrobky a speciality Pekárna Třebětice

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to ve středu 2. prosince od 7,30 do 11,00 hodin v Tovární ulici č.p. 1949m dále v pátek 4. prosince od 7,30 do 15,30 hodin v části Tučap a v pátek 11. prosince od 7,30 do 11,00 hodin v částech ulic Krátká, Palackého a Polní.   Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star