Rozsvícení vánočního stromu a výstava betlémů

Již zítra se v Holešově rozzáří vánoční strom a vánoční výzdoba města. Zároveň také zahájíme adventní období, kterým se připravujeme na Vánoce. I když se nechceme vzdát tradic, snažíme se, abychom při jednotlivých bodech sobotního programu nevystavovali nebezpečí sebe ani vás. Proto žádáme o důsledné dodržování vládních nařízení.

Prosíme, aby občané upustili od účasti na náměstí při rozsvícení vánočního stromu, případně aby dodržovali všechna epidemiologická opatření. O kouzelný okamžik rozsvícení nikdo nepřijde, bude zprostředkován ze záznamu. Doporučujeme všem, aby v tento čas rozzářili své domovy a svá okna a užívali si předvánoční atmosféru z pohodlí domova.

K vycházkám městem v průběhu adventu ale naopak všechny zveme. Volně přístupná bude od soboty 28. 11. krásná výstava betlémů, které bude možné si prohlédnout skrze prosklené arkády holešovského zámku.

Betlémy na výstavu zapůjčili: Střední řezbářská škola Tovačov, Mgr. Růžičková z Bystřice p. Host., pan Říha z Dřevohostic a pan Král z Ostravy. Ostatní betlémy pocházejí ze sbírky zámku Holešov. Atmosféru na nádvoří pak dotvářejí živé vánoční stromky, které poskytli: Jan Dvořák- dvorakovystromky.cz, Zahradnictví Stella Holešov a Lesy pod Hostýnem s.r.o. Za krásné zpracování výstavy a dekorační a aranžerské práce vděčíme paní Lence Jagošové –  JagaKreativ.

 

Děkujeme za váš zájem, pochopení a toleranci.

Hana Helsnerová

foto: Monika Simonová - PHOTO

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star