Byl předán dar pro záchranáře ZZS ZK oblast Kroměříž

Zastupitelé města Holešova na svém zasedání schválili poskytnutí daru Zdravotnické záchranné službě Zlínského kraje pro oblast Kroměříž. Předání daru proběhlo dne 29. 12. 2020 v prostorách MěÚ Holešov, kam si pro něj přijeli a z rukou starosty města Rudolfa Seiferta převzali vedoucí lékař MUDr. Marek Obrtel a PhDr. David Románek. Tímto darem je dezinfekční přístroj Nocospray 2 včetně náplní v hodnotě sto tisíc korun, který usnadní práci záchranářů při výjezdech k pacientům. Přístroj bude sloužit na stanici v Bystřici pod Hostýnem.

„Nesmírně si tohoto daru vážíme a děkujeme všem zastupitelům, kteří jeho poskytnutí schválili. Našim pracovníkům opravdu velmi pomůže. Dezinfekce sanitek je v současné době nutná po každém výjezdu, kdy se objeví i pouhé podezření na covid pozitivního pacienta, a s tím se teď setkáváme prakticky stále“, vysvětluje PhDr. Románek. Díky přístroji je sanitka velice rychle připravena k dalšímu výjezdu. Přístroj pro plošnou dezinfekci funguje na bázi použití peroxidu vodíku a komplexu iontů stříbra. Je prokazatelně efektivní proti bakteriím, virům, houbám a zároveň také proti koronaviru. „Oproti UV lampám jde o podstatně rychlejší proces, to je pro nás hlavní výhodou, doplňuje MUDr. Obrtel.  

Přejeme záchranářům, aby jim dezinfekční přístroj dobře sloužil, děkujeme jim za obětavost a ceníme si nasazení, s jakým svoje povolání vykonávají.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star