Cestující si mohou žádat o novou čipovou kartu Zetka

Od pondělí 18. ledna 2021 si mohou cestující zažádat o novou čipovou kartu Zetka, která bude platná u všech linkových dopravců v závazku Zlínského kraje, tj. u dopravců Z-Group bus a.s. (bývalý KRODOS BUS a.s.), Arriva Morava a.s., TQM – holding s.r.o., ČSAD BUS Uherské Hradiště a.s. a Transdev Morava s.r.o.

Žádost o vydání karty je možno podat buď přes e-shop, nebo osobně v informačních kancelářích dopravců.

„Karta Zetka bude sloužit jako jednoduchá elektronická peněženka pro cestování po Zlínském kraji autobusem a od letošního léta i vlakem. Cestující si mohou vybrat buď personifikovanou verzi karty, tedy se jménem a fotografií, nebo verzi anonymní. Na anonymní kartu ale nebude možné čerpat slevy z jízdného – žákovské, seniorské atd.,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje pro dopravu Radek Doležel.

Přes e-shop http://idzetka.cz  lze podat žádost vyplněním elektronického formuláře a nahráním pasové fotografie. Karta bude vystavena do 14 dnů, žadateli přijde poštou nebo si ji bude moci vyzvednout v některé z níže uvedených informačních kancelářích dopravců.

V případě podání žádosti přímo v některé z informačních kanceláří zde budou žádosti přijímány postupně, podle harmonogramu. Tiskopis bude možné vyplnit předem elektronicky nebo i na místě. K jeho podání bude žadatel ještě potřebovat pasovou fotografii a bude-li chtít získat slevy (senioři, studenti), tak musí ještě doložit i svůj věk (občanský průkaz/potvrzení o studiu). V Holešově bude tato možnost od čtvrtka 21. ledna 2021 (Nádražní 1218).

Případné dotazy k novým kartám lze posílat na info@koved.cz

Další informace o Integrované dopravě Zlínského kraje: https://www.idzk.cz/

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star