Slavnostní pasování prvňáčků

Dne 14. června proběhlo v sala terreně holešovského zámku slavnostní pasování prvňáčků z III. Základní školy Holešov na čtenáře. Akci uspořádala pro prvňáčky z III. ZŠ Městská knihovna Holešov v rámci projektu Už jsem čtenář – Knížka pro prvňáčka.
Tento projekt vyhlašuje každoročně Svaz knihovníků a informačních pracovníků České republiky. Letos se konal devátý ročník. Projekt je zaměřen na podporu čtenářské gramotnosti. Cílem projektu je rozvoj čtenářských návyků žáků již od prvního ročníku školní docházky. Do projektu přihlašuje letošní žáky prvních tříd základních škol veřejná knihovna ve spolupráci se školami v místě působnosti knihovny. Knihovna, která žáky do projektu přihlašuje, s nimi pak pracuje nad rámec obvyklých knihovnických činností formou různých besed, výstav či společného čtení.
Odměnou za úspěšné absolvování projektu je pro děti knížka pro prvňáčka, původní česká novinka, kterou nelze v běžné knihkupecké síti minimálně tři roky koupit. Ve školním roce 2016/2017 je to kniha spisovatele Martina Šinkovského a ilustrátora Ticho 762 – Lapálie v Lampálii. Knihu děti obdržely v rámci dnešního pasování na čtenáře.
Pasování prvňáčků z 1. a 2. Základní školy Holešov a ze ZŠ Přílepy a Martinice proběhne také v sala terreně hned zítra 15. června v 13:30.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star