Výstava v ulicích a jarní nádech v arkádách holešovského zámku

Tisková zpráva ze dne 26. 2. 2021

 

Holešov – V Holešově bude od pondělí 1. března možné zhlédnout hned dvě výstavy, které jsou přizpůsobeny nelepšící se epidemické situaci. Obě výstavy jsou nekontaktní a je možné si je prohlédnout kdykoliv během dne. „Vydejte se na procházku bývalým židovským městem nebo zavítejte na nádvoří holešovského zámku,“ lákají organizátoři výstav.

Outdoorová výstava „Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město“ jednak nabídne mnoho informací o samotném rabínovi, ke kterému se letos váže významné výročí – 400 let od jeho narození, dále je možné si přečíst několik židovských pověstí nebo se dozvědět o významných holešovských Židech.Tato výstava ale není založena pouze na informacích, součástí je totiž prezentace děl studentů ZUŠ F. X. Richtera, kteří se taktéž nechali inspirovat židovskou tematikou. Panely jsou rozmístěné na několika místech, trasa vede z náměstí Dr. E. Beneše, přes náměstí sv. Anny, skrze zámek, kolem kovárny, židovského hřbitova a synagogy a končí na náměstí Svobody. Všechna stanoviště jsou zakreslena v mapě, která je umístěna na každém panelu. „Jelikož je tato výstava koncipována jako dlouhodobá, dovolili jsme si v ní obsáhnout více textu, aby se zájemci mohli k jednotlivým panelům vracet a průběžně je pročítat. Pokud by ale někomu více vyhovovalo mít všechny informace pohromadě, je možné si celou výstavu stáhnout na webu www.holesov.cz nebo www.holesov.info,“ upřesňují pořadatelé.

Druhou výstavou, tentokrát s jarním nádechem, pak návštěvníci najdou od pondělí 1. března na nádvoří zámku v oblíbené galerii za sklem. Prosklené arkády ozdobí jarní motivy a nádherné krajky ze sbírky Martiny Stiborové z Brusného v krásném a nápaditém aranžmá Lenky Jagošové.

Obě výstavy jsou k vidění zdarma, samozřejmě bude možné přispět dobrovolným příspěvkem do kasičky, která je umístěna u vstupu do zámeckého nádvoří.

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

Panely ke stažení zde: "Zázračný rabín Šach a tajuplné židovské město"

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star