Začíná měsíc čtenářů

Že se v době covidové nedostaneme do knihovny? Nedá se nic dělat, i s tím si poradíme. Měsíc březen je měsícem čtenářů, proto si i letos knihovna připravila několik zajímavostí, které se ale mohou uskutečnit pouze on-line. O nápadité kostýmy a výzdobu knihovny sice přijdeme, ale i přesto se můžete těšit na pestrý program.

Jako první odstartoval virtuální kvíz o knižní ceny, do kterého se mohou zapojit všichni, kteří si chtějí ověřit své znalosti literatury. Stačí jen poznat, z jakého literárního díla pochází jednotlivé úryvky a správné odpovědi zaslat na adresu zaoralova@mks-holesov.cz.  Kvízové zadání najdete na webu knihovny, na facebooku i vylepené přímo u vstupu do knihovny.

Následovat bude on-line přednáška o historii a zajímavostech arcibiskupské knihovny. Přednášet bude kurátor a správce knihovny Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži Bc. Cyril Měsíc. Opravdu se máme na co těšit, protože knihovna Arcibiskupského zámku je studnicí zajímavostí, od nejstarší knihy z 9. století, přes nejmenší knihu knihovny - Korán, psaný na pergamenu, až po zakázané knihy, takzvané libri prohibiti. Tuto přednášku si nenechte ujít, uskuteční se 9. března v 18 hodin. Podrobnosti k on-line připojení budou zveřejněny na webových stránkách.

Průběžně je možné si skrze okna knihovny prohlížet výstavu prací žáků výtvarného oboru ZUŠ F. X. Richtera Holešov s názvem Karel Čapek v komiksu.

Pokračujeme také s předčítáním regionálních pověstí, které jsou ke zhlédnutí na YouTube kanálu města Holešov. Pověsti předčítá knihovnice Hana Zaoralová, na další z nich se můžete těšit již ve středu 3. 3. 2021.

Knihovně se věnujeme také prostřednictvím seriálu ve zpravodaji Holešovsko, ve kterém se vypravujeme do historie vzniku Čtenářského spolku a Masarykovy veřejné knihovny a čítárny Holešov, kdy si připomínáme 100. výročí od jejího založení.

Tradičně je v měsíci březnu udělována amnestie pro všechny čtenáře, kteří se zpozdí s vrácením knih. Letos tato amnestie trvá již delší dobu a s ohledem na situaci patrně ještě chvíli potrvá. K radosti všech zůstalo v platnosti povolení mít otevřeno výdejní okénko, čtenáři se tedy pro zásobu knih mohou do knihovny dostavit. Samozřejmě za dodržování všech nařízení.

Užijte si měsíc čtenářů dle své libosti, ideálně však s knihou v ruce. Děkujeme za přízeň.

Hana Helsnerová

brezen-mesic-ctenaru.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star