Ukliďme společně naše město

I letos se město Holešov připojí k celorepublikové akci „Ukliďme Česko“. Úklidy budou probíhat „bezkontaktně“. Místní organizátoři zřizují pro dobrovolníky takzvané Pytlomaty, v našem městě se o organizaci postará SDH Holešov a SVČ Tymy. Zapojí se také další organizátoři jako například společnost Na co obal? nebo centrum zdraví Vital life. Hlavní úklidový den je naplánován na 27. března, kdy budou také v našem městě rozmístěny Pytlomaty. Tam si každý dobrovolník bude moci vyzvednout pytel na odpadky, rukavice a spolu s tím také mapku s vyznačenými lokalitami, které je potřeba uklidit. Vyznačena budou také sběrná místa, odkud pytle s odpadky SDH Holešov sveze do sběrného dvora. Akce je tedy bezkontaktní, v rámci povolených území a záleží na každém z nás, jak se do úklidu města zapojí.

Do celorepublikové akce se mohou zapojit třeba i běžci. „Na své si letos na jaře přijdou i běžci a běžkyně, kteří se do uklízení mohou zapojit v rámci tzv. ploggingu, zaštítěného organizacemi Běhej lesy a Rozběháme Česko. Ve zkratce se jedná o výběh, kde nejde o rychlost nebo délku trasy, ale o pomoc přírodě sesbíráním odpadků, které tam nechali nepořádní spoluobčané. Nejen, že uděláte něco pro své zdraví, ale navíc přispějete k čistšímu veřejnému prostoru,“ uvádí organizátoři akce Ukliďme Česko.

Podrobnější informace získáte krátce před konáním akce na FB "Sbor dobrovolných hasičů Holešov".

Předem děkujeme všem, kterým není lhostejné prostředí, ve kterém žijeme. Ať už se zapojíte jakkoliv, každá zvednutá PETka se počítá.

Hana Helsnerová

uklidmecesko-logo-siroke-web.png

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star