Bikemaraton Drásal České spořitelny

Holešov – Velký cyklistický svátek - Bikemaraton Drásal České spořitelny odstartuje 1. července v Holešově. I letos Drásal Team Holešov přichystal pro účastníky několik důležitých změn. 24. ročník toho nejstaršího maratonu u nás se na trase OBR Drásal pojede jako historicky 1. Mistrovství ČR v Ultramaratonu a tradiční trasa A 117km je zařazena do mezinárodního kalendáře UCI.

 

„Drásal je synonymem extrémních výkonů, je to výzva pro maratonské specialisty, ale zároveň je náš závod sportovní událostí, kde si svoji trasu najde určitě každý. A kdo závodit nechce, užije si určitě krásný den při doprovodných programech v zámecké zahradě, kde budou také připraveny hodně oblíbené dětské závody.“ komentoval jeden z hlavních organizátorů soutěže Ondřej Fojtík.

Závod letos zaznamenal spoustu novinek – tou hlavní je pořadatelství Mistrovství republiky v Ultramaratonu na trase Force OBR Drásal. Závodníci s licencí zde budou bojovat o mistrovské dresy v kategorii muži a ženy. Neméně důležité je zařazení klasické 117km trasy do kalendáře UCI. Snahou je Drásala posunout mezi významné evropské maratony, kam svojí obtížností a krásným regionem určitě patří.

Drásal proslul díky své maratonské pověsti, lidem se ale nabízí i další tratě. „Už je to sportovní událost opravdu pro každého, kdo jezdí na kole. Na výběr nabízíme pět různě obtížných tras a samozřejmě v zámecké zahradě hodně oblíbené dětské závody Junior trophy. Pro rodiny s dětmi máme připraven doprovodný program,“ dodal Fojtík. Kromě toho se večer po závodě (okolo 20:00) bude konat koncert kapely Los Perdidos.

Drásal je velkou sportovní událostí v kraji, u níž rostou nároky i na pořadatelský tým. „Je poměrně náročné uspořádat závod, na kterém musíme označit a zajistit přes 200 km tras. Posunutím do kategorie UCI také narůstají i organizační nároky. Jsme rádi, že stále více lidí vnímá to, že je důležité se na této akci podílet a jsme rádi za pořadatelskou pomoc,“ doplnil Fojtík s tím, že hlavní pořadatelský tým stále hledá dobrovolníky, kteří by s organizací za finanční odměnu, triko a dobrý pocit z možnosti podílet se na tak velké akci pomohli. 

Zájemci se mohou hlásit na facebookových stránkách Bikemaraton Drásal České spořitelny nebo na e-mailové adrese info@drasal.cz.

 

 

Trasa A: Start 7:45, náměstí Dr. E. Beneše

Trasa B: Start 11:30, náměstí Dr. E. Beneše

Trasa C: Start 11:55, náměstí Dr. E. Beneše

FITNESS JÍZDA Start: 13:00 náměstí Dr. E. Beneše

JUNIOR Trophy: od 9-12h v zámecké zahradě

  1. MISTROVSTVÍ ČR V ULTRAMARATONU FORCE OBR DRÁSAL, start: 5:30, náměstí Dr. E. Beneše

 

 

Dopravní omezení a značení ve městě

 

Stejně jako v předchozích letech dojde během závodu k omezení dopravy ve městě. Uzavírka během akce bude vedena od okružní křižovatky u kostela – to znamená, že se řidiči nedostanou směrem k zámku, kam bude umožněn průjezd pouze lidem, kteří v uzavřených ulicích bydlí.

V ulicích Bezručova a Pivovarská bude zákaz zastavení. Žádáme proto obyvatele, aby 1. července 2017, v den konání cyklistického závodu, neodstavovali svá vozidla na komunikaci.

Po dobu uzavírky nebude obsloužena autobusová zastávka u zámku. V časech odjezdů této zastávky budou autobusy přistaveny na zastávce v ulici Masarykova.

Prosíme návštěvníky a obyvatele, aby sledovali dopravní značení.

 

 

 

Jana Rohanová,

tisková mluvčí

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star