Připravujeme další neobyčejnou výstavu

Tisková zpráva ze dne 22. 3. 2021

 

Holešov – V arkádách zámku prozatím panuje krásná a inspirativní výstava Jaro v krajce. Co nevidět ji ale nahradí výstava další, která bude tentokrát v režii holešovských zahrádkářů. „Květiny pokvetou i v karanténě, takže jsme využili příležitosti a rádi prostřednictvím našich prací potěšíme návštěvníky holešovského zámku,” uvádí organizátoři výstavy. Už teď se zahrádkáři na tuto novou výstavu pilně připravují. Nazvali ji vypovídajícím názvem „Květiny za sklem“. K vidění bude od 16. do 25. dubna, opět každý den v časovém rozmezí od 10 do 19 hodin.

 

Výstavě by měla předcházet soutěž žáků, studentů a členek zahrádkářských spolků z Holešova i okolí, kde předvedou své aranžérské umění. Okresní soutěž ve floristice s tématem „Květiny za sklem“ pro členky ZO ČZS a žáky základních a středních škol pořádá Územní sdružení českého zahrádkářského svazu Kroměříž ve spolupráci se ZO ČZS Holešov a městem Holešov. Zadání soutěže se liší podle kategorií, seniorky budou tvořit vypichovanou vazbu ze sušených rostlin ve vlastní nádobě a vázanou kulatou kytici z jarních květin, junioři a žáci potom vázanou kulatou kytici z jarních květin a vypichovanou vazbu z jarních květin. Na samotné výstavě tak budou vystaveny jejich floristické práce, doplněné dalšími květy a výzdobou. „Nejpěknější podívaná bude čekat návštěvníky v prvních třech dnech, kdy i prostor nádvoří rozkvete množstvím čerstvých květin. Tak se přijďte podívat,” zvou všechny zájemce pořadatelé.

 

Velmi se těšíme na netradiční výstavu a věříme, že si květinovou expozicí přijde prohlédnout mnoho občanů místních a tou dobou snad už i přespolních.

 

Hana Helsnerová
hana.helsnerova@holesov.cz
774359921

kvetiny-za-sklem-2021-6.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star