Bikerská jarní srdcovka už podruhé netradičně

V loňském roce se cyklistický závod Rohálovská 50 jel „naruby“, aby tak nějak odpovídal době, která byla také „naruby“. V letošním roce není situace o nic lepší, a tak měli organizátoři závodu před sebou nelehký úkol – rozhodnout, jak bude letošní Rohálovská 50 vypadat. A vymysleli to velice nápaditě a originálně. Závod se jede jednotlivě v průběhu tří týdnů. Odstartoval 3. dubna a posledním možným dnem účasti na startu je původní termín závodu 24. dubna. Trasa Rohálovské 50 je letos tradiční, stačí jen se přihlásit, zaplatit startovné a vydat se na start. Tam pomocí kódu spustit měření a závodník může vyrazit. Každý sám za sebe a nekontaktně.

První dny závodu byly ovlivněny rozmary počasí, a tomu odpovídají také časy. Průběžně je ve vedoucí pozici čas 2 hodiny a 4 minuty. Ten by stačil na 65. místo v běžném závodě. Kvalitní časy a další pokořitelé i výletníci budou přibývat až po oteplení. Sportovci se na trať mohou vydávat vícekrát, každé zlepšení je zaznamenáno. Novinkou letošního ročníku je běžecký Rohálovský ultra maraton, kterou už také pár běžců pokořilo.

Zajímavostí jsou pak dva samoobslužné Samobůůfety, kde se závodníci mohou občerstvit. Princip je založen na důvěře, a jak uvádí za pořadatele Martin Koplík: „Vstup je zakázán pouze zlým lidem.“

Do aktuálního vydání Holešovska připravujeme rozhovor s Martinem Koplíkem, který nám situaci ještě více osvětlí. Veškeré informace se zájemci o účast na tomto oblíbeném závodě naleznou na webu www.vesani.cz

Přejeme spousty spokojených závodníků, kteří se v letošním roce hned dvakrát vyhecují a dvakrát se postaví na start. Žádná zranění a mnoho skvělých zážitků z obou závodů.

Klasická forma bikerského závodu je plánována na září, věřme, že se uskuteční.

Hana Helsnerová  

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star