Střípky z historie a zajímavosti Arcibiskupské zámecké knihovny v KM

Ve čtvrtek 15. 4. se uskuteční odložená on-line přednáška o historii a zajímavostech arcibiskupské knihovny. Přednášet bude kurátor a správce knihovny Arcibiskupského zámku a zahrad v Kroměříži Bc. . Cyril Měsíc. Opravdu se máme na co těšit, protože knihovna Arcibiskupského zámku je studnicí zajímavostí, od nejstarší knihy z 9. století, přes nejmenší knihu knihovny - Korán, psaný na pergamenu, až po zakázané knihy, takzvané libri prohibiti.

Podrobnosti k on-line připojení:

proběhne v režimu online, v aplikaci Zoom, ve ČTVRTEK, 15. dubna 2021 od 18:00.
Prosím, abyste se na přednášku připojovali v čase 17:50-18:00, abychom případné technické obtíže vyřešili dříve, než přednášející začne své vyprávění.
 
Odkaz na přednášku je zde:
https://us02web.zoom.us/j/86522296554?pwd=TUc0elQ3aWZHU2V0ZEs5eEZlVGdrQT09
Přednášky se mohou účastnit i lidé, kteří nemají v počítači aplikaci Zoom. Není potřeba nic instalovat ani se registrovat. Pro pasivní sledování přednášky není potřeba kamera ani mikrofon, stačí jen obrazovka a reproduktor (i bez mikrofonu je možné se pak zapojit do diskuse, a to prostřednictvím textových zpráv - Chat).
Stačí ve webovém prohlížeči, který se otevře kliknout na modré tlačítku "Launch Meeting" (Spustit míting) a pak úplně dole kliknout na odkaz "Join from Your Browser" (Připojit se z webového prohlížeče).
Nejčastější obtíže:
* U připojování přes webový prohlížeč se vyskytují problémy s potvrzením, že nejste robot - na obrázku musíte označit všechna políčka, na kterých požadovaný předmět (semafor, schody, značka) vyskytuje.
* Vůbec nejde zvuk - když myší najedete na dolní okraj obrazovky, objeví se ovládací panel a úplně vlevo je ikona sluchátek, kde je možné si nastavit zapnout a vyzkoušet reproduktory nebo sluchátka. Poté ikonu nahradí ikona mikrofonu, kterou je možné vypnout/zapnout mikrofon (prosím, ponechejte vypnutý).
* Seká se obraz a zvuk - bohužel, toto je dáno kvalitou připojení každého jednotlivce a jediné, co můžeme udělat, že si všichni kromě přednášejícího vypnou kamery, aby se minimalizovalo zatížení přenosu (na ovládacím panelu ZOOM druhá ikona ve tvaru kamery musí být přeškrtnutá).
Na příjemný zážitek se spolu s vámi těší Mgr. Jan Machala, předseda Vlastivědného kroužku v Holešově
Hana Helsnerová
knihovna.jpg

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star