Samozávod Rohálovská 50 má své vítěze

Po měsíčním trvání netradičního "samozávodu" Rohálovská 50 byli vyhlášení vítězové všech kategorií a ocenění opravdoví srdcaři. Oblíbený jarní závod se bohužel nemohl uskutečnit dle obvyklého scénáře, avšak slovo "bohužel" není v tomto případě úplně na místě. Díky alternativnímu pojetí závodu se do něj totiž zapojili mnozí amatérští závodníci, kteří by se za normálních okolností zdráhali, a navíc byl závod nabídnut také běžčům, kteří jej mohli zdolat formou ultramaratonu.

V termínu 3. 4. - 1. 5. mohli na trať samostatně vyrážet jednotlivci nebo týmy bikerů a běžců. Po propršeném úvodu závod vygradoval v posledních dvou týdnech. Zúčastnilo se více než 400 závodníků, což překvapilo i samotné pořadatele. Pořadí se měnilo až do posledních minut před samotným vyhlášením vítězů. Závodníci mohli využít několik pokusů, vylepšovat své časy a závodit tak vlastně i sami se sebou. V pátek 30. 4. pak na stupně vítězů vystoupali ti nejlepší z nejlepších.

Podrobné výsledky najdete zde: https://www.vesani.cz/virtual/ 

Jarní srdcovka tak byla zdárně ukončena a bikeři se už mohou těšit na oficiální závod, který (snad) proběhne 18. 9. 2021.

Velké poděkování patří pořadatelům, kteří se se všemi nástrahami dnešní doby dokázali vypořádat na výbornou, zachovali atmosféru závodu a nabídli závodníkům i příznivcům krásné a nevšední zážitky. 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star