Takový byl 1. máj v Holešově

V sobotu 1. května se nám v Holešově sešlo několik událostí, které dohromady daly hezkou městskou oslavu tohoto svátečního dne. Opět se to ale neobešlo bez koronavirových opatření. Jak je již zvykem, když nemohou občané, zvláště pak ti z ohrožených skupin, za kulturou, dopravíme kulturu k nim. Proto Holešovská muzika opět zahrála seniorům z CPS a DPS Holešov a také obyvatelům přilehlého sídliště a neopomenuli jsme ani náměstí. 

Následovalo zahájení výstavy Best of Holešov, která je krásnou prezentací talentu převážně holešovských občanů. Své fotografie zde totiž vystavují ti, kteří se zapojili do soutěže Městského kulturního střediska a poslali nám své vydařené snímky Holešova a okolí. Výstava je pak doplněna historickou fototechnikou a nápaditými aranžemi. Abychom návštěvníkům výstavy tuto "nekontaktní vernisáž" ještě více zpříjemnili, pozvali jsme na podium oblíbenou holešovskou kapelu Texas. Děti se mohly potěšit balonkem a dospělí si jako suvenýr mohli odnést vlastnoručně vyraženou minci.

Děkujeme všem za zájem a věříme, že se společenská situace bude pomalu vracet k normálu, a že si už brzy budeme moci užívat společných akcí, které nebudou nijak omezeny.

Hana Helsnerová

foto Hana Helsnerová, Dana Podhajská

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star