Hlášení městského rozhlasu 12. - 13. 5. 2021

Dny města Holešova letos z důvodu koronavirových opatření proběhnou v omezeném rozsahu. V sobotu 22. května se na náměstí Dr.E.Benee a v areálu masných krámů na náměstí sv. Anny uskuteční od 8,00 do 13,00 farmářský a řemeslný trh. Tentýž den, v sobotu 22. května, se od 19,00 hodin v televizi NOE uskuteční přímý přenos světové premiéry díla skladatele Miloše Boka k holešovskému faráři svatému Jana Sarkandrovi v provedení Kuehnova smíšeného sboru a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Koncert bude proveden ve velkém sále holešovského zámku a přenášen televizí NOE.

Ve středu 26. května se v 17.00 hodin uskuteční  před pamětní deskou na budově Panského pivovaru na Masarykově ulici setkání u příležitosti 270. výročí, které uplyne od narození holešovského slavného rodáka Jana Nepomuka Aloise Hankeho z Hankenštejna. Připomínková akce proběhne za dodržení všech aktuálních epidemiologických nařízení.

Z důvodu přetrvávajících protiepidemických opatření ve Zlínském kraji, není možné uskutečnit Muzejní noc v zámku s podtitulem Výprava do hlubin času, která byla plánována na pátek 14. a  sobotu 15. května v rozsahu a termínu, v jakém byla připravena. Proto jsme pro vás připravili náhradní prohlídkový okruh zkrácený, který je bez průvodce a není nutné si jeho projití rezervovat předem. Okruh bude otevřen v pátek, 14. května 2021, od 16:00 do 22:00. Začátek okruhu v průjezdu zámku. Vstupné dobrovolné. Plnohodnotnou muzejní noc uskutečníme v náhradním termínu, o kterém vás budeme včas informovat.

Základní umělecká škola F.X. Richtera zve na Májové on-line koncerty v ZUŠ, které připravili se svými žáky pedagogové hudebního oboru. Koncerty si můžete otevřít na facebookového profilu školy, webových stránkách školy, nebo youtubovém kanálu. V průběhu měsíců května a června budou týden co týden přibývat nové koncerty.


Základní umělecká škola F.X. Richtera Holešov zároveň zveřejňuje termín letošních talentových zkoušek, a to ve dnech 7. a 8. června. Přihlášky odesílejte z webových stránek do 4. června, poté budete zváni na konkrétní den a čas talentové zkoušky.

Středisko volného času TYMY bude i v letošním létě pořádat řadu pobytových i příměstských letních táborů v rámci projektu Léto s TYMY. Podrobné informace a přihlášky získáte v kanceláři střediska ve Všetulích.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to v pátek 14. května  od 7,30 do 14,30 hodin v části Tučap, v pondělí 17. května od 7,30 do 11,00 hodin  v lokalitě Rybníčky – části ulic Hankeho, Střelnice a U Rusavy a ve středu 26. května od 7,30 do 9,30 hodin na náměstí F.X.Richtra číslo popisné  182.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star