Hlášení městského rozhlasu 19. - 20. 5. 2021

Dny města Holešova letos z důvodu koronavirových opatření proběhnou v omezeném rozsahu. V sobotu 22. května se na náměstí Dr.E.Beneše a v areálu masných krámů na náměstí sv. Anny uskuteční od 8,00 do 13,00 hodin  farmářský a řemeslný trh. Tentýž den, v sobotu 22. května, se od 19,00 hodin v televizi NOE uskuteční přímý přenos světové premiéry díla skladatele Miloše Boka k holešovskému faráři, svatému Jana Sarkandrovi v provedení Kuehnova smíšeného sboru a Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín. Koncert bude proveden ve velkém sále holešovského zámku a přenášen televizí NOE.

Charita Holešov oznamuje, že v týdnu od 24. do 28. května  pořádá sbírku šatstva. V prostorách Českého svazu zahrádkářů na Dlažánkách v Holešově budou dárci očekáváni dobrovolnicemi, které od nich přinesené šatstvo převezmou. Můžete se za nimi zastavit každý den od 8,00 hod. až do 16,00 hodin v pondělí a středu a v úterý a čtvrtek až do 17,30 hodin  a v pátek do 15 hod. Zároveň prosíme, aby přinesené nepotřebné věci byly v igelitových pytlích. Více informací naleznete na webových stránkách a facebooku  Charity Holešov a v měsíčníku Holešovsko. Předem děkujeme. Charita Holešov.

Ve středu 26. května se v 17.00 hodin uskuteční  před pamětní deskou na budově Panského pivovaru na Masarykově ulici setkání u příležitosti 270. výročí, které uplyne od narození holešovského slavného rodáka Jana Nepomuka Aloise Hankeho z Hankenštejna. Připomínková akce proběhne za dodržení všech aktuálních epidemiologických nařízení.

Základní umělecká škola F.X. Richtera zve na Májové on-line koncerty v ZUŠ, které připravili se svými žáky pedagogové hudebního oboru. Koncerty si můžete otevřít na facebookového profilu školy, webových stránkách školy, nebo youtubovém kanálu. V průběhu měsíců května a června budou týden co týden přibývat nové koncerty.

Základní umělecká škola F.X. Richtera Holešov zároveň zveřejňuje termín letošních talentových zkoušek, a to ve dnech 7. a 8. června. Přihlášky odesílejte z webových stránek do 4. června, poté budete zváni na konkrétní den a čas talentové zkoušky.

Z důvodu plánovaných prací na zařízení distribuční soustavy bude přerušena dodávka elektrické energie, a to ve středu 26. května od 7,30 do 9,30 hodin na náměstí F.X.Richtra číslo popisné  182 a v pondělí 7. června od 7,30 do 14,30 hodin v části ulice Střelnice.  Podrobnosti o přerušení dodávek elektrické energie najdete na úřední desce města Holešova.

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star