600 obrázků pro ZOO Lešná

Letošní dětský den bude obohacen, přidanou hodnotou mu bude to, že tentokrát to nebudou jen děti, kdo bude obdarován. Ba naopak, samy děti, spolu s vámi, budou právě těmi dárci.

 

Myšlenku iniciovalo Středisko volného času Tymy a město Holešov ji okamžitě podpořilo. Když jsme na konci dubna vyhlásili výzvu, aby děti malovaly obrázky pro ZOO Lešná, vůbec jsme nedokázali odhadnout, kolik obrázků se nám podaří sesbírat. Ani ve snu nás nenapadlo, že je nakonec budeme počítat na stovky. Jsme velmi potěšeni a mile překvapeni obrovským zájmem škol, školek i jednotlivců z celého Zlínského kraje. Do výzvy se zapojili nejen Holešováci, ale také děti z Lukova, Kroměříže, Sazovic, Mysločovic, Bystřice pod Hostýnem a mnoha dalších míst. 

 

Abychom ale celou myšlenku dovedli do zdárného konce, vyzýváme všechny, kteří mají chuť pomoci naší oblíbené nedaleké zoologické zahradě, přijďte si vybrat obrázek a přispět tak na dobrou věc. Vybírat můžete od 21. května v online galerii na facebookovém profilu TYMY CENTRUM, vybraný obrázek si pak můžete od 24. května zarezervovat na telefonním čísle 573396928 a obratem také vyzvednout v SVČ Tymy. Galerie bude doplněna o přehled, díky kterému bude možné snadno dohledat jednotlivá díla. Další možnost získat originální kresbu nebo malbu pak budete mít u příležitosti oslavy Dne dětí dne 30. 5. 2021 v zámecké zahradě (v případě deště na nádvoří zámku). Tam budou vystaveny všechny zbylé obrázky, které nebudou zarezervovány. Pracovnice Tymy také vytvořily přehledný katalog, který usnadní prohlížení zdařilých děl. Jde o obrazy a obrázky mnohdy na velmi vysoké úrovni, je znát, že si děti daly opravdu záležet. Zarezervované obrázky si budete moci vyzvednout v týdnu od 31. 5. do 4. 6.

 

Velmi děkujeme všem, kteří do tohoto projektu přispěli krásnými obrázky, a předem děkujeme také všem, kteří si pro ně přijdou. Výtěžek z akce bude v plné výši předán ZOO Lešná.

 

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star