MŠ Sluníčko si připomíná 60. výročí

Ve dnech 26. – 28. 6. si Mateřská škola Sluníčko na Havlíčkově ulici připomněla  60. výročí svého otevření. V rámci oslav byla v areálu školky nainstalována zahradní galerie, kde jsou vystaveny práce dětí z mateřské školky. V budově „dřevěnky“ si návštěvníci mohou prohlédnout výstavu hraček aneb „S čím jsme si hráli dříve a nyní“.
Vyvrcholením oslav byla zahradní slavnost dne 28.6. V rámci této slavnostní události proběhlo rozloučení s budoucími školáky a následovalo zábavné odpoledne pro děti se skákacím hradem a občerstvením. Slavnosti se zúčastnil také pan starosta Rudolf Seifert, který školce popřál do dalších let mnoho úspěchů a spokojených dětí.
V současné době Mateřská škola Sluníčko Holešov provozuje poskytování vzdělávání dětem předškolního věku v devíti třídách, jedná se tedy o největší školku v našem regionu. Historie mateřské školy se datuje k roku 1913. Tehdy byla mateřská škola umístěna na Novosadech, v soukromém domě. Fungovala jako jednotřídní. V průběhu let 1913 - 1956 se několikrát stěhovala. Ve školním roce 1956 - 1957 byla slavnostně otevřena budova v současné lokaci mateřské školy. Právě tuto událost si letos připomínáme. Budova měla pouze dočasnou podobu, byla postavena z dřevěných prefabrikátů, a původně sloužila jako „žňový útulek“. V roce 1973 byla k této prozatímní budově přistavěna zděná, dvoupodlažní budova. Ve školním roce 1996 – 1997 se do zděné části budovy přistěhovala Mateřská škola Dlažánky a v roce 1999 byly obě mateřské školy sloučeny v jeden celek, vznikla tak - Mateřská škola Sluníčko Holešov, Havlíčkova 1190, okres Kroměříž.
Průběh oslavy  a její úžasnou atmosféru můžete shlédnout níže ve fotogalerii.
Nezbývá než se připojit ke slovům paní ředitelky Krčové a popřát mateřské školce mnoho usměvavých a spokojených dětí a jen samé usměvavé a spokojené paní učitelky.
Ilona Augusti

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star