Dětský den byl oslavou pro děti, výtěžek však potěší hlavně zvířata

Ještě v neděli dopoledne s ohledem na počasí visel nad konáním Dětského dne velký otazník. Naštěstí jsou pracovníci Tymy věční optimisté, a tak se rozhodli, že Den dětí oslavíme dle původního plánu. Tedy v zámecké zahradě, se všemi pohádkovými postavičkami, s kolotoči i vláčkem Pacifikem.

Jelikož šlo téměř o jedinou akci, která se v širokém okolí konala, bylo to znát také na návštěvnosti. Dorazili lidé nejen místní, ale také například z Kroměříže, Zlína, Bystřice pod Hostýnem, Fryštáku, Lechotic nebo třeba i z Liptálu. Ačkoliv bylo z důvodu koronavirových opatření a nutnosti dodržovat rozestupy potřeba vystát si frontu, děti byly nadšené a oslavu si náramně užily.

Součástí akce byl také charitativní počin, kdy mohli zájemci finančně přispět na ZOO Lešná. Na oplátku si odnesli krásné malované obrázky, které pro ZOO namalovaly děti z holešovských i přespolních škol a školek. Možnost připojit se stále trvá a lidé si mohou ještě během následujícího týdne vybrat obrázky z on-line galerie na webových stránkách SVČ Tymy. Díky této akci jsme se přesvědčili, že také děti mohou oslavovat a zároveň pomáhat.

Děkujeme organizátorům, návštěvníkům a v neposlední řadě všem, kteří přispěli jakýmkoliv obnosem na podporu naší oblíbené ZOO.

Hana Helsnerová

 

Hodnocení článku: rating starrating starrating starrating starrating star